Vánoční trhy – Regensburg

S kamarády jsme se letos dohodli a podnikli adventní výlet do Řezna – Regensburgu hned na samém začátku předvánočního času.

Vyrazili jsme minulý pátek po práci v den největší sněhové kalamity, naštěstí jsme se do cíle dostali v pořádku, přestože místo obvyklých 3-4 hodin jsme na cestě byli hodin 7. Ubytovali jsme se v centru města v příjemném hotelu, i když jedni naši kamarádi bydleli v pokoji směrem do boční ulice s nočním klubem, kde se dlouho do noci juchalo a oni se tak nevyspali, takže ti mají na hotel názor trochu odlišný. Prý v Regensburgu neplatí noční klid, takže ani policie s tím nic dělat nemohla.

To byla asi jediná výtka, kterou bych ohledně tohoto nádherného historického města mohla zmínit, jinak se mi líbilo úplně vše. Vlastně kromě nákupního centra Arkády, tam jsme se moc dlouho nezdrželi.

Procházet vánoční trhy, uličky plné historie i vkusných vánočních dekorací, světýlek, neřešit ty všední starosti, co uvařit a tak:-), navíc bez dětí, to se nám často nepoštěstí, o to víc jsme si to užili.

Regensburg je skutečně velmi malebné město, není divu, že je zapsané na seznamu UNESCO. Tady pár fotek gotické katedrály Dóm sv. Petra a nejstaršího kamenného mostu v Německu naopak románského.

Další fotky už ukazují různá zákoutí Regensburgu, včetně pár obrázků z obchodů, kam jsme zavítali. Těch tam je mraky, ne jako v Praze plné nevkusných suvenýrů, ba naopak.

Sněhová kulisa pak byla za odměnu.

V neděli jsme luxusně posnídali v hotelu, tohle Němci skutečně umí, a poté vyrazili směr ČR. Byl to výjimečný víkend, na který budu ráda vzpomínat a doufat, že se do Řezna ještě někdy podívám.

Pěkný den.

2 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, nádhera! Byla jsem tam v létě, pod sněhem to je úplně jiná atmosféra!
    Fakt krása!
    děkuji za fotky a přeji příjemnou sobotu, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )