Šeřík 2024

Každý rok se snažím nafotit pár fotek se šeříkem. Má nádhernou barvu a hlavně vůni. Škoda jen, že ve váze nevydrží tak dlouho.

Máme dva už vzrostlé keře. Během posledních let jsem zjistila, že se nemají stříhat, pokud chcete další rok mnoho květů. Tuhle chybu jsem dříve dělala, ale vloni, vědoma si tohoto faktu, už ne. I tak jsem letos sklidila jen tři větve květů. Letos šeříky ostříhám na jednu třetinu. Jsou v tmavší části zahrady a táhnou se nahoru, řez je potřeba. Jsem zvědavá, zda třeba za dva tři roky se dočkám keře obsypaného květy. Šeříky u nás rostou a kvetou hojně téměř všude /kromě naší zahrady :-)/, tak se kochám alespoň na cestách autem.

A tady ty naše tři větve:-).

…nafoceno na několika místech:-)…

Přeju hezký víkend. Po těch vedrech já ochlazení vítám. Je prostor lenošit a být doma v teple u krbu. I takové chvíle mám ráda:-).

2 Comments

 1. Helena Davidová

  Krásně sladěný s vázou, Marcelko! My ho tedy stříháme, když je potřeba a kvete stále. Máme bílý plnokvětý. Bohužel ho doma nesnesu, bolí mě z té vůně hlava…
  A tak rozdávám…
  Užij si sobotu, pa Helena

  • M.

   Heelnko, chapu, vune seriku je omamna, ne kazdy ji snese. Tak jedine by mohla chyba byt jeste v necem jinem, treba na o nekdy pridju:-). Hezky den. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )