Trochu jinak

Jsem tvor, který doma pořád něco mění, možná to znáte:-). Moje mamka to měla a má naprosto odlišně – po svatbě si koupili obývákovou stěnu, tak typickou pro tehdejší dobu, a má ji dodnes. I věci uvnitř jsou stále stejné, pořád na stejném místě. Před Vánocemi se vyčistí a jede se dál, pořád stejně. Tak to prostě NE. Jednak nemusím ty klasické stěny a změny mě prostě baví:-).

Takže další změny jsou tu. Obvykle to vychází z mé nálady, prostě najednou to na mě přijde a jednám:-). Trochu svéhlavě, okamžitě, pokud to okolnosti dovolí. Stačí mi třeba koupit si čerstvé kytky a má touha po změně je naplněna. Nemusím mít stále něco nového, prostě posunu to či ono na jiné místo.

Naposledy jsem se zaměřila na obývák. Zopakovala jsem na několika věcech přírodní barvu, obměnila kytky a jejich obaly, no a přibyly i pohlednice od Báry, o které jsem se už zmiňovala tady, a hotovo. Uvidíme na jak dlouho:-).

Někomu to může připadat jako rozmar, pro mě je to hobby, které mě baví. Hodně času trávím doma a chci se tu cítit dobře, k čemuž mi, mimo jiné, dopomáhá i hezké prostředí.

DSC_0555

 

DSC_0553

 

DSC_0549

 

DSC_0546

 

DSC_0539

 

DSC_0583

 

DSC_0623

 

A co vy? Měníte, posouváte, obnovujete, nebo jste “držáci” a raději máte vše stále na svém místě?:-)

Krásné dny podle vašich představ.

podpis_V1

16 Comments

 1. U mé mamky je to tak jako u Tvé. Zařídili se a od té doby se to nepatrně mění jenom při malování. Vždycky jsem jim tam chtěla něco změnit, ale přes to vlak nejel :-)) Mají to v duchu 60.let – Brusel a spol. 🙂 Tím, že jsem v tom vyrostla a je to tam pořád, tak jsem tu krásu ani nevnímala. To až díky blogům a nadšencům, kteří o tomto stylu hodně mluví a píšou… Já bych to doma měnila pořád. Kuchyň mám novou 7 let a už bych ji předělala, ale to mi neprojde :-))) Přizpůsobuji se každém ročním období a je to se mnou čím dál tím horší :-)))) hezký zasněžený den D.

  • M.

   Dekuji, ano, nekdy casem zjistime, ze jsme nemuseli mit pravdu. Kuchyn mame dele, neco bych na ni menila – treba prac. desku, jinak ale zatim ok, zmenila bych jinak dost veci, co nejdou, no ale nejdete to. Treba nekdy za x let:-). M.

 2. Já měním doplňky, povlaky na polštářky, výzdobu na parapetech apod. Co mám doma pořád stejné je můj chlap. 🙂 Změny mě baví, jen je to náročné na úložné prostory těch obměňovaných věciček, které je mi líto vyhazovat.Ale jak říká klasik “Změna je život”. …moc se mi u tebe líbí ty přírodniny v koši. Měj se hezky Ivana

  • M.

   Ano, presne tak, souhlasim se vsim – s problemy s uchovavanim, stejne tak i s tim, ze muze bych si nechala jednoho naporad:-). M.

 3. Peta Kovarikova

  Týjo, taky bych pořád měnila interiér a nejen u sebe v pokoji, protože bydlím ještě s rodiči, kde je to horší a mamka nedává, co jsem zase změnila, ale docela se mi to i daří ji přemluvit! 🙂

  • M.

   Take jsem dlouho byla u rodicu, i kdyz jsem menila v pokoji, to jsem mohla, upravy bych delala jim i jinde, ale to mi nepovolili:-). M.

 4. Pořád něco posouvám a hrozně rychle s tím nejsem spokojená, tak zas přesovám,):/. Ta kytka v “krabici” vypadá dost dobře^^.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )