Radost od manžela

Vy víte, že jsem schopna jít pro dřevo a do krbu ho nedat, naopak ho využiju jako dekoraci /tady/. Takto to bylo i v případě kulatého špalku.

Poprosila jsem manžela o dva svícny z březového polena, jednoduše seříznout a udělat otvor na čajovou svíčku. Manžel se do toho o víkendu pustil. Nakonec jsem neměla svícny dva ale rovnou pět. Opět se potvrdilo, že přírodní materiály jsou nej se všemi těmi dokonalými nedokonalostmi.

Už nyní je mi jasné, že se budou po domě různě pohybovat. Možná z nich bude i adventní svícen, ale kdo ví:-).

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěkné dny.

22 Comments

 1. Zajímavý nápad, vypadá to moc hezky. A já mám navíc březové dřevo moc ráda (břízu už míň, protože její pyl je alergen, co mi otráví každé jaro).
  Jen mi tak napadá – sakra, kam ty dekorace všechny dáváš? 😀

 2. Jé Marci, já jsem si tak nedávno přinesla z parku kolečka z břízy velká jako tácy…. Tyto svícínky mi dělaly radost asi před dvěma lety. Ale jak dřevo schne, otvory pro svíčku se zmenšily a já neměla kolem nikoho šikovného s potřebným nářadím, aby mi otvory zvětšil….tak dosloužily… Tvé vypadají parádně! 🙂 L.

  • M.

   Dekuji, Luci, aha, to me nenapadlo, ze casem zmeni tvar, no snad si s tim pripadne poradíme:-). Pekny den. M.

 3. Marci, chápu tvé nadšení. Svícny jsou krásné, příroda prostě umí a doma vypadají moc hezky.
  Já zase všude sháním kulatiny pod talíře jako prostírání, ale nedaří se 🙁

  • M.

   Jo, Marti,taky jsem se po nich ptala a nic. Na to my doma techniku bohužel nemame, na ty vetsi prumery:-(, mivali v NanuNana, i když to vyslo dost draze, uz nejsou ale, co vim…Diky a pekny den. M.

 4. Moc se mi tyhle svícny líbí, ale nechci za ně dávat v obchodě tolik peněz, když se dají takhle jednoduše vyrobit – jenomže nemám kdo by mi je vyrobil – takový ten začarovaný kruh :-)) a taky nemusím mít vše. Jsem zvědavá, jestli budou jako adventní nebo ne 😉 Hezký den D.

  • M.

   Presne tak, kupuji se draze, ale vyroba je snadna. Zda budou jako adventni svicen fakt nevim:-). M. PS: Ja jsem zase uz dlouho nedostala kyticku;-).

 5. Anonymous

  Bříza je opravdu fotogenický materiál ☺ Svícínky se skvěle povedly. Pa M.

 6. Helena

  Hodný manžel, svícny vypadají opravdu krásně!
  Marcelko, měj hezký den, Helena

 7. Monika

  Tieto prírodné trendy sa mi veľmi páčia a sú veľmi šetrné k prírode. A pritom stačí pár špalíkov dreva a samozrejme to najdôležitejšie… šikovného manžela k tomu :-). Krásne nadekorované aj odfotené.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )