Povánočně

Vánoční dekorace jsou už minulostí, nechala jsem si tu pouze zavěšené pomeranče nad jídelním stolem a taky LED svíčky a pálím vánoční nadílku svíček čajových.

Jakmile svátky pominou, zmizí stromek, mám tendenci vábit jaro jarními květinami. Ani letos tomu není jinak. Navíc ty teploty venku!

Tuhle větvičku už mám doma týdny, pár lístků opadalo, trochu ty bobulky seschly, ale pořád je vlastně hezká:-).

Dnes jsme se vrátili z hor, z Horní Malé Úpy, více jak tisíc metrů nad mořem. Včera ráno tam sice malý poprašek ležel, trochu v noci mrzlo, dokonce i 500 m sjezdovky bylo k dispozici, ale dnes už bylo vše jinak a já si říkala, jak moc je to špatně. Ne kvůli špatným podmínkám k lyžování, nýbrž kvůli lidem, co tam žijí a sníh je v podstatě jejich obživa, ale také kvůli přírodě. Sníh a teploty pod nulou k lednu patří, příroda je takto nastavena. Říkám si, jak je to smutné …

Teď už se loučím, klidný večer všem.

4 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, pohled k vám domů je vždycky jako pohlazení a velká inspirace. Hyacinty v kůře vypadají naprosto skvostně.
    A hory – byli jsme v Harrachově, tam ani ň! Kamarádka tam má penzion…
    Přeji příjemný večer, Helena

  2. Moc hezké to máš. Já jsem si ještě tulipány nekoupila, ale koupím. Přivolávám si tak vždycky jaro. Teđ se trochu přihlásila zima. Včera to bylo venku krásně bílé,dnes už to takové není. Ale kdyby to bylo bývalo alespoň tak na Vánoce, byla bych ráda. Škoda. Méj se hezky! Pohodovou neděli. Hanka

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )