Perník II

Už jsem tu před nějakým časem dávala recept na bezpracný perník kuk.

Minulý týden mě ale zaujal perník od Martinky z My happy angels. Má poměrně dost surovin, ale i tak je to rychlá práce. Vše smíchat a dát péct. Vyzkoušela jsem ho. Perníky obecně mám ráda a taky je tu víkend a návštěvy a děti lačnící po něčem dobrém.

Recept najdete v odkazu, já dala cukru jen balíček vanilkového a asi 80 g třtinového. Trochu pocukrovat navrchu, abych ošálila sladké chuťové buňky, a s chutí se zakousnout. Oříšky jsem nedávala vůbec, Honzík je nemá rád v jídle, nechala jsem je vedle volně v míse, zato kakaem jsem nešetřila.

 

 

 

Já se těším, že bude chvilka na přečtení dalšího čísla časopisu o bydlení.

Krásný víkend všem.

10 Comments

 1. Taky jsem koukala na tento recept, ale mám v plánu upéct buchty 2 :-)) Miska oříšků a rozinek je nádherná, to by se zobalo 🙂 Krásnou sobotu, D.

 2. Martina Puchingerová

  Děkuji za recept, určitě vyzkouším. Také se těším, až si sednu k časopisu s kávou. Už aby bylo jaro a dalo se sedět venku. V časopise jsem si všimla kulatého zrcadla, to jsou přesně ty, co děláme. Ale ta cena je šílená! Krásný víkend.

  • M.

   Ano, Marti, to je cena za znacku:-), preju, at posezeni nad časopisem vyjde. Peknou sobotu. M.

 3. Povedl se ti – vypadá k nakousnutí (já mám taky v moučnících ráda hodně kakaa ;-)).
  Perník je u nás oblíbený moučník (mám “svůj”, resp. rodinný recept, peču vždy podle něj) a tvůj článek mi připomněl, že už jsem dlouho nedělala. Tak možná příští víkend (tento asi strávím v posteli, ať se z té virózy vyhrabu).
  Hezký relax s časopisem, kafíčkem, perníkem a oříškovým zobáním

  • M.

   Stano, dekuji, urcite bych tento tyden peceni vynechala, u nas uz je skoro pryc:-). Pekny den, i když třeba v posteli. M.

 4. Marci, koukám, že dnes jsme pekly to samé. Taky jsem dělala perník a taky bez ořechů 🙂 K víkendu prostě nějaká ta buchta patří. Hezkou sobotu, Karla

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )