Nová zahradní křesla

Včera jsme se vrátili z naší poslední dovolené. Určitě si sem opět odložím vzpomínky, protože to byla krása veliká. Byli jsme na Třeboňsku a mně se tam móóóóc líbilo. Ale o tom příště.

Dnes jsme zcela spontánně vyrazili do města, protože jsem dostala nápad, takovou menší úpravu ložnice chystám, tedy pokud se zadaří, bylo třeba koupit nějaký materiál. I o tom bych se tu určitě časem zmínila. Jenže jsme zašli i do Jysku. Už nějakou chvíli víme, že bude nutné realizovat výměnu posezení na tom našem pódiu v zadní části zahrady. Tady:

Zde to tak nevypadá, ale ta sedačka už dosloužila, ztrouchnivěla, držela spíše silou vůle:-). Využívali jsme ji možná 15 let, nejdříve jako postel v bytě manžela v Německu, tehdy ještě přítele:-), ano, takovou cestu s námi ujela. Nakonec se posunula jako venkovní sedačka na zahradu. Má šikovnou matraci, která posezení na ni zpříjemní, na druhé straně je trochu nepratické ji kvůli počasí přesouvat, mnohokrát ale posloužila jako matrace pro hosty.

Hledali jsme skutečně dlouho, byli jsme ochotni investovat i vyšší částku, ale buď byla křesla vyprodaná, nebo nesplňovala naše představy. Zkrátím to. Věděla jsem, že v Jysku mají tato křesla EDDERUP ve výprodeji, tak jsem manželovi navrhla se tam stavit a kouknout na ně. V Mladé Boleslavi jsou Jysky dva, v každém z nich na nás čekalo jedno, poslední, takže znamení, navíc jedno z nich díky ochotě prodávajícího ještě za lepší cenu než oficiálně na stránkách. Vypadají velmi minimalisticky, ale jsou skutečně pohodlná. Uvidíme, jak dlouho nám poslouží. Jako další plus beru fakt, že není třeba podsedáky, abyste si pohodlně poseděli, čímž odpadá starost, kam je ukládat. Win win! A protože původně jsme chtěli křesla se širšími područkami, abychom si na ně mohli dávat kávu, což tady nelze, vzali jsme rovnou i menší zelený stolek, který to vyřešil jinak.

Mé nadšení je veliké:-), už teď se těším na ranní posezení u kávy, protože právě tam po ránu svítí sluníčko a když nejsou úmorná vedra, je tam báječně.

Tak teď ještě pověsit další pračku a poté už filmový večer…dokoukat detektivku, těším se.

8 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, parádní změna. Ta křesla vypadají skutečně skvěle. užij si tam hodně ranních káv!
    Přeji příjemnou neděli, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )