Norimberská ZOO a prima večeře

Neděli jsme strávili v norimberské ZOO. Chtěli jsme  už časově kratší výlet vhodný pro děti. Myslím, že ZOO děti potěší vždy. Asi jsme viděli už hezčí ZOO tady u nás v ČR, nicméně i tady bylo hodně k vidění. Líbilo se nám zejména delfinárium, lední medvědi, ale i pavilon opic a další expozice.

DSC_0976_3

 

DSC_0970_3

 

DSC_0984_3

 

DSC_0001_7

Proti delfináriu někteří protestují z důvodu držení v zajetí. Delfíni tak musejí dostávat injekce, aby tu přežili. To jsem vůbec netušila.

 

DSC_0026_6

 

DSC_0017_6

 

DSC_0043_5

 

DSC_0095_4

No není tenhle méďa k pomuchlání?

DSC_0092_4

Kočkovité šelmy jsou mí další oblíbenci

DSC_0114_5

 

DSC_0116_5

A k čápům se běžně také nedostaneme tak blízko

DSC_0119_5

 

Ráda bych se ještě vrátila k sobotní večeři. Jedli jsme v pizzerii VAPIANO. Dojmy z ní pro mě byly tak silné, že se tu o ní prostě MUSÍM zmínit. Jde o řetězec restaurací, my tam jedli prvně a bude-li možnost, ráda to zopakuji.

První, co vás zaujme, je pro mě naprosto dokonalý design, interiér, kvalitní nábytek, nádherné dekorace a detaily – obrovský olivovník v centru místnosti, ale i menší olivovníky jako součást venkovního posezení, nádherné tabule s nápisy, osvětlení, nebo třeba stojany s čerstvými bylinkami, které jste si mohli natrhat, vynikající jídlo, prostě naprosto báječné místo k posezení, pokoukání i k jídlu.

Mají trochu jiný systém obsluhy – pití vám donesou, ale jídlo si jdete objednat k pultu, kde ho pro vás připraví před vašimi zraky, jde-li o těstoviny, pokud si dáte pizzu, dostane něco jako telefon, který si vezmete ke stolu a v momentě, kdy je pizza hotová, “telefon” zabliká a zavrní. Pro mě naprosto nový zážitek.

Bohužel jsem si nevzala foťák, čehož jsem celý večer litovala, ale sehnala jsem pár obrázků na netu (tady: Vapiano).

vapiano

 

va6

 

va7

 

 

va3

 

Vorreiter der Systemgastronomie: SGS Institut Fresenius und TÜV Rheinland bestätigen VAPIANO höchste Qualitätsstandards / Objektbeschreibung: VAPIANO Bottega in Fürth / Weiterer Text über ots und www.presseportal.de/nr/83005 / Die Verwendung dieses Bildes ist für redaktionelle Zwecke honorarfrei. Veröffentlichung bitte unter Quellenangabe: "obs/Vapiano SE"

Vorreiter der Systemgastronomie: SGS Institut Fresenius und TÜV Rheinland bestätigen VAPIANO höchste Qualitätsstandards / Objektbeschreibung: VAPIANO Bottega in Fürth / Weiterer Text über ots und www.presseportal.de/nr/83005 / Die Verwendung dieses Bildes ist für redaktionelle Zwecke honorarfrei. Veröffentlichung bitte unter Quellenangabe: “obs/Vapiano SE”

Výlet byl bezva, ale už je minulostí. Tak snad zase někdy příště:-).

Mějte se fajn a šťastné návraty z cest.

podpis_V1

 

4 Comments

  1. Helena

    Marcelko, konečně jsem tady a kochám se krásnými fotkami a děkuji za info o restauraci, vypadá úžasně.
    Měj hezký večer a díky za mail!
    Pa, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )