Macešky

Dnes rychlý kytičkový pozdrav. O víkendu jsem zkrátila macešky, které s postupujícím časem mají tendenci se vytahovat a vytahovat, až nevypadají tak hezky. Mnohé jsem ostříhala a dala do vázy. Vtnikla velmi pestrá kytice různých barev, hezky rozčepýřená, tak se mi to líbí:-).

Jejich nespornou výhodou je, že vydrží poměrně dlouho v dobré kondici.
Méně pozitivní zprávou je dvoudenní nepřítomnost našeho kočičího chlapečka Mikoně:-(. Vím, u kocourků obzvlášť se to stát může, že několik dní nepřijdou, ale ještě se to u něj nestalo. On je ze všech našich kočiček nejtulivější, truchlíme a doufáme v happy end. Držte nám pěsti. Děti by si ke svému dnešnímu svátku zasloužily radostnou novinu.

6 Comments

 1. Helena

  Marcelko, doufám, že máte tuláka zpět!
  Kytice macešek je nádherná, ta krásná váza vše korunuje.
  Přeji příjemný večer, Helena

 2. Držím palce, ať se tulák v pořádku vrátí.
  A kytička z macešek je moc hezká. Obyčejné kytky často umí hezky zdobit – já si občas do vázičky natrhám, co zrovna roste na trávníku u nás před panelákem a někdy z toho vyjde docela zajímavá “kytka”.
  Měj se fajn

  • M.

   Je to tak, Stano, v jednoduchosti je krasa, to plati. Tyhle lyticky z louky a travy proste maji sve kouzlo. M.

 3. Kdysi jsem macešky vnímala jako květiny spíš na hřbitov.Ale teď jsou prvními kvítky,které z jara dávám do truhlíků. Tak snad se ten váš kočičí tulák vrátil domů..Pěkný víkend! HANKA

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )