Konvička

Mezi další vánoční dárky, které jsem dostala, patří i tato bílá konvička. Protože jsme marodili buď my, nebo naši kamarádi, předání dárků se o pár dní posunulo. Takže nám ty materiální Vánoce trvaly o něco déle.

Konvička má dokonce svoji vlastní čepici. Přijde mi to jako pěkná legrácka:-).

konvicka_caj-15

 

konvicka_caj-5

Další naši přátelé nám nadělili – krom jiného – i sadu čajů. Takže se to s konvičkou tak pěkně doplnilo.

konvicka_caj-16

 

konvicka_caj-4

 

konvicka_caj-17

 

konvicka_caj-1

 

konvicka_caj-7

 

konvicka_caj-2

 

konvicka_caj-11

Přestože už jednu konvičku mám, využití najde i druhá. S  manželem pijeme obvykle každý jiný čaj, tak teď můžeme mít každý i svoji konvičku:-).

Jasně, mohli bychom dělat čaj rovnou do hrnku, což také často děláme, ale jsou chvíle, kdy mám chuť pití čaje trochu “vylepšit” třeba právě jiným servírováním a udělat z toho malinko obřad:-).

Poslední dobou mám pocit, že si mé tělo říká o více čaje – mívám na něj chuť. Jindy si dávám dvě kávy denně, teď preferuji čaj. Asi mám potřebu se více prohřát a tu funkci čaj plní výborně.

Hezký den.

podpis_V1

 

15 Comments

 1. Marci, čepice na konvičce je opravdu vtipná. Už dlouho přemýšlím, že ji upletu :-)). Taky si někdy dělám čaj rovnou do hrnku a někdy do konvičky -podle nálady. Krásně to kamarádi sladili. Krásný bílý den D.

 2. Takové dárky jsou přesně podle mého gusta. Zvlášť když potřeba čajů u obdarovaného roste. By mě zajímalo, jestli čaj v konvici s čepicí vydrží déle teplý. I když hádám, že ani nemá šanci vychladnout a je hned fuč, že jo 🙂

  • M.

   Marti, presne:-), a myslim, ze vydrzi o neco dele teply, i kdyz dolevam hned, jak dopiju hrnecek:-). Pekny den. M.

 3. Helena Davidová

  Konvička je krásná a čajů v tomto období nikdy není dost. A přesně jak píšeš, Marcelko, všichni házíme pytlík do horké vody, ale proč si to alespoň někdy neudělat hezké…
  Pohodové odpoledne přeji, Helena

 4. Anonymous

  Fantastická inšpirácia. Kto pletie, tak to upletie raz dva. Aj ako darček perfektne. Šťastný nový rok prajem.

 5. Anonymous

  Tento příspěvek mi nějak unikl. Mám teť úplně stejně. Já miluju kávu, ale jak dojdu do práce, místo ke kávovaru ohřívám vodu na čaj a to rovnou do konvičky, hrníček mi nestačí. S jarem přijdou bezinkový sirupy, voda a zmiňovaná káva :-))).
  Pohodové čajové dýchánky, Kája.
  PS: Já si dělám taky čaj běžně do konvičky, to je jako mít hrneček na kávu s podšálkem, furt si dělám příjemnější den :-).

  • M.

   Presne tak, Kajo, nekdy ma clovek cas a chut si ten moment zprijemnit, treba prave takto:-). Pekny den. M.

 6. Ještě tady využiju toho, že jsem na pC, ze kterého mi jdou vkládat komentáře, a pochválím konvičku. Je moc pěkná – nějakou takovou bych potřebovala (mám malou, velkou a tahle by byla akorát mezi). A ten sáčkový čaj neznám :-O (což je u mne co říci – čajové přebaly sbírám)

  • M.

   Stano, ja ho dostala a myslim, ze byl zakoupeny v Nemecku. Nevyhodou u teto konvicky je, tedy alespon u nas doma, ze se mi tam nevejde sitko se sypanym cajem, klasika sacek by sel:-). M.

   • Tak já díky tomu, že sbírám čajové přebaly, piju povětšinou čaj v sáčcích, takže s tím bych neměla problém 🙂

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )