DIY vřesový věneček

Vím, že počasí je ještě zcela letní, ale ten podzim už je tak nějak cítit ve vzduchu a já dostala chuť na vřesy a typické podzimní rostlinky. Dojela jsem do zahradnictví a pár si jich koupila. Některé letničky jsou stále moc pěkné, ale jiné už se s námi spíše loučily, ty jsem nahradila vřesy a drátovcem apod., zároveň jsem ale vřesy použila na tvoření.

Jako první jsem si udělala jednoduchý věneček, na který jsem použila dva odstíny vřesů, drátovec, statici a větvičky eukalyptu.

Základ jednoduše umotám z obyčejného drátku, několikrát ho obtočím okolo oválné nádoby a konce drátku pak obtočím kolem základu. Hotovo.

Poté z nastříhaných větviček dělám jakési malé kytičky a ty navazuji na drátek tak, aby se překrývaly, upevňuji drátem. Tento postup jistě naprostá většina zná:-).

Použila jsem slabý drát, a tak tento věnec nelze pověsit, nedržel by tvar, ale já ho měla v plánu položit na podnos, takže to ani nebyl cíl.

Do středu jsem postavila skleněnou nádobu se svíčkou uvnitř.

První školní týden, byl pro mě náročný “na hlavu”, potřebovala jsem tedy vypnout, na to je tvoření ideální.

A zítra na adaptační kurz sžívat se s novými prváky:-).
Hezký týden všem.

Marcela

4 Comments

  1. Věneček je moc pěkný. Já už taky trochu s podzimem laškuji. Převislé muškáty najednou přestaly dělat parádu, takže už mám také koupené vřesy a drátovec. Okna na přední straně domu už budou mít truhlíky s podzimním laděním. Měj se hezky ! Hanka

  2. Helena Davidová

    Je nádherný, Marcelko! 
    Je mi vždycky líto ostříhat nějaký vřes, ale asi se do něj pustím…
    Děkuji za inspiraci. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )