DIY stolek z odpadních trubek

Dnes vám ukážu návod na jednoduchý stolek v minimalistickém stylu z materiálu, který byste k jeho výrobě zřejmě nečekali. Základní komponenty totiž tvoří odpadní trubky, ale já jsem z výsledku nadšená:-).

Co budete potřebovat:

materiál

3 ks odpadních trubek 50 cm dlouhé
3 ks odpadních zátek
dřevěná deska – spárovka 60 x 40 x 1,8 cm
základová barva
finální barva
lepidlo

náčiní

přímočará pila
tužka
metr
brusný papír
štětka
molitanový váleček

Postup:

Použijte odpadní zátky k ucpání trubek. Trubky natřete základovou barvou, minimálně dva nátěry. Nechte zaschnout.

Mezitím si na dřevěnou desku narýsujte kružnici o průměru 40 cm, můžete obkreslit podobně velikou mísu. Vyřízněte pomocí přímočaré pily. Já použila nevyužívané kuchyňské prkénko stejné velikosti, což výrobu usnadnilo, můžete tedy využít i to nebo jinou dřevěnou desku, pokud je máte, stačilo uříznout rukojeť. Okraje začistěte brusným papírem. Natřete po obou stranách barvou ve výsledném odstínu, dvě až tři vrstvy podle krytí.

Stejnou barvou natřete i odpadní trubky, opět minimálně dva nátěry.

Nechte zaschnout.

Na spodní stranu dřevěné desky předem umístěte trubky zátkou na desku do jakéhosi trojúhelníku tak, aby byly ve středu a stejně daleko od okraje desky, použijte metr. Poté tužkou obtáhněte jejich pozici, abyste je mohli snáze nalepit na správné místo. Použijte lepidlo k upevnění na desku. Nechte zaschnout zatížené do druhého dne.

Tip:

hladšího nátěru docílíte pomocí válečku, stačí obyčejný molitanový, na záhyby a méně dostupná místa naopak použijte štětku

pokud se vám nelíbí tvar horní části trubky, rozšíření, a raději byste stejný průměr po celé délce, kupte si delší trubky a seřízněte je do požadované délky odstraněním širší části

Je vidět, že jsou prázdniny a já mám na tyhle věci čas:-), tak jsem tvořila trochu více věcí:-). Tento projekt byl časově si nejnáročnější.

Hezké letní dny.

Marcela

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )