V našem okolí…

Za krásou kolikrát nemusíme jezdit až na konec republiky, stačí se porozhlédnout kolem.

S manželem jsme se dali na běhání. Manžel běhal už kdysi, hodně, i maratony, ale pak si dal dlouhou pauzu, teď začíná znova a já s ním.

Běh na delší tratě jsem nemívala mnoho let v oblibě. Zároveň se mi nechce běhat samotné, i z bezepčnostních důvodů. Doposud jsem šla tak 3x za rok se sestrou, ale teď mám parťáka, tak uvidíme, jak dlouho nás to bude bavit a vydržíme. No a tím jsem začala objevovat hezká a neznáma místa i v nedalekém okolí.

V sobotu jsme uběhli zcela neplánovaně více jak deset kilometrů. Mé tělo už ke konci dávalo jasné signály, že tedy příště raději zase o pár km méně, ale jinak to byl ideální čas na běh…sníh, slunce a nikde nikdo.

A někdy stačí vylézt jen ze dveří na zahradu a kochat se jí, obzvlášť když nasněží, což je u nás v nížině hodně nevšední.

Mějte se krásně a příště třeba zase interiér:-).

11 Comments

 1. Marcelko, krasně máte zasněženo to u nás pod hory, kde běžně máme sníh, tak po sněhu ani památky…ale začalo pěkně přituhovat. Taky se chystáme s mužem začít běhat, já celou základku běhala závodně a v zimě běžky…ty mi chybí nejvíc, když není na čem jezdit. Užívej sněhu, než vám zmizí.

  • M.

   Dekuji, Hani, bezky jsem milovala, bydlela jsem v podhuri:-), ale tady v nizine na ne moc prilezitosi neni a ja na nich uz 20 let, mozna i vice, nestala, ale letos jsme s tatkou rikali, ze to dame, uvidime:-). M.

 2. Marcelko, máš můj obrovský obdiv! Chodila jsem cvičit 2x týdně, ráda chodím (s Aaronem fakt rychle), ale běh neee!
  Prostředí máte překrásné, držím palce.
  Přeji hezký večer, Helena

 3. Marcelko, hezké fotky – hezká místa se najdou všude. A za běhání máš můj obdiv – já se k tomu nikdy nedokopala.

 4. Krásná místa jsou opravdu všude. U nás, byť ve městě je jich taky moc, člověk se musí správně koukat 😉 Obdivuji to běhání! Ať se vám v tom oběma daří. D.

 5. Marcel, máš můj obdiv, že běháš. Já se k tomu sportu nějak nemůžu donutit. Občas jdu na procházku a někdy si popoběhnu, ale pravidelně to ani náhodou. Tak držím pěsti, ať Ti to vydrží co nejdéle. Zasněžená krajina i zahrada je kouzelná.
  Měj prima den. D.

  • M.

   Daso, dekuji moc, budu doufat, ze chut vydrzi. Ale ja jsem beran, takze kdyz se zapru, jde to:-). Pekny vikend. M.

Leave a Reply