V hlavní roli IKEA skleník a semínka

Vrací se mi síly, konečně!!!, a s tím i chuť něco tvořit.

Rozhodla jsem se vysít pár semínek a pozorovat, zda se zadaří a rostlinky vzejdou. Jen tak – jako zábavu pro děti, pro mě. Budu s napětím pozorovat, zda se dílo vydaří. Nic moc od toho nečekám. Obdivuji všechny pěstitelky, co s předstihem vypěstují užitkové i okrasné rostlinky od semínek, vysadí ven a ony jim dokonce plodí nebo krásně zdobí truhlíky, balkony a zahrady. Tohle určitě neplánuji – předpěstovávání ve velkém. Nemám na to prostory, čas a asi ani trpělivost.

Zasela jsem mátu, bazalku, mrkev a petržel. Použila jsem semínka z Ikea a semínka z běžného obchodu. Semínka z Ikea byla v papírku, celý se dá do květináče, zaleje a postupně by se měl vstřebat. Nemám s tímto až tak dobré zkušenosti, ale zkouším znovu:-). Vše jsem nakonec dala do skleníku a můžeme začít.

Proces vzniku “pěstírny” v obrazech:

seeds

 

seeds2

 

seeds4

 

seeds5

 

seeds8

 

seeds10 (2)

 

seeds13

 

seeds16

 

seeds17

 

seeds18

 

seeds19

 

seeds25

 

Určitě vás budu informovat, zda to tentokrát vyšlo, nebo zda si pak budu muset rostlinky a zeleninu kupovat už vzešlou v obchodě:-). Což asi budu muset tak jako tak, protože rostlinek, pokud vzejdou, nebude mnoho.

Pěstování zdar!:-)

Pěkný den.

podpis_V1

12 Comments

 1. Tak to jsi stejný pěstitel jako já 🙂 Koupit ten Ikea skleník mě pořád láká a semínek z Albertu máme dost … Ať máte velikou úrodu …

  • M.

   Dekuji. No jsem zvedava. Na sklenik jsem pomyslela taky dlouho. Jinde jsem ale tenhle ikeacky videla s retizky a dal se otvirat – respektive nastavit do polohy, aby byl otevreny. Tento to nema, tak nevim, zda trochu zmenili jeho vzhled, skoda. M.

 2. Ilona

  Marci, vidím, že už jsi neodolala jarnímu vábení. Bylinky v kuchyni jsou fantastické, viď ? … Ani netušíš, jak jsi mě dnes naladila do zahradničení :-)) ..

 3. Tak to moc chválím za snahu 🙂 Já mám plný parapet v ložnici, rostlinky v truhlících zatím rostou všechny, i když některé se momentálně zastavily…Tak přeji hodně zdaru!

 4. Ten skleníček je tak roztomilej! 🙂 Taky se chystám o víkendu sázet. Minulý rok jsem si vedla víc než dobře, tak uvidíme jak na tom budu letos! Každopádně držím palce, ať se všechna semínka chytnou. 🙂

  • M.

   Tak to gratuluji. Ja se ale obavam, ze az to pripadne vysadim ven, sezerou mi to slimaci. Grrr:-(. Ale jdu do toho. M.

 5. Lenka Dejdarová

  Gratuluji 🙂 u me dneska došlo taky na skleník, ale to jen proto, že mi ne a ne vzejit levandule. Jinak pestuji tretim rokem bylinky, ale pouze doma a neno na balkone. Hlavne bazalka, mata, meduňka a pak ještě rajčatka. Letos poprvé zkouším i jahody tak držte palce prosím. Dokonce jsem četla, že je možné na balkoně vypěstovat i brambory v jutovem pytli, ale tak daleko nejsem 🙂 🙂 🙂 🙂 jinak to nevzdavejte, stoji to za to 🙂

  • M.

   Leni, u me stale neni moc k cemu gratulovat, jedu dalsi pokus, vyckavam:-). A at se zadari a vse vzejde;-). M.

Leave a Reply