Úterní report od nás s podzimní náladou

Vypadá to, že se z úterních článků stane tradice, i když to možná poruším už příští týden. Zatím jsem úterky využívala k úklidu, dohánění restů, ale příště to bude jinak. Doufám! Děti odvezu do institucí, začnu masáží a budu pokračovat kosmetikou! Celé dopoledne. Čas na úklid nebude, ale věřím, že se nic nestane. Naopak, budu se cítit lépe na těle. Tu masáž potřebuju jako sůl!

O víkendu jsme hodně pracovali na zahradě, fyzicky to bylo dost náročné a aby toho nebylo málo, dala jsem si večer v neděli kruhový trénink. Ruce mě od cvičení, stříhání keřů a natírání plotu /ano, stále není hotovo a to ten plot není tak velký, nebojte:-)/  bolely tak, že mě v pondělí při řazení v autě chytaly křeče. Ale je fajn vidět výsledky hned /po zásahu na zahradě, po cvičení bohužel ne:-), teda bylo by to fajn, jen to není vidět tak rychle:-(/.

Domů jsem si donesla větvičku z dubu. Při transportu ale všechny žaludy opadaly, i když i s těmi zbylými kloboučky to vypadá hezky. Zase kus přírody a podzimu u nás doma.

 

 

 

 

 

 

 

 

Také jsem si k snídani udělala dlouho plánovanou ovesnou kaši. Je hotová rychle, jen déle chladne. Na denní přípravu to pro mě není, ale o víkendu bych si ji ráda dělala pravidelně. Pěkně zasytí.

 

 

 

Mějte prima dny.

16 Comments

 1. Přeji pěkné úterní dopoledne! Už rovnou popřeji úžasné to příští, plány zní skvěle, hned bych si to vyměnila 😀 V neděli jsme sázeli rybízy, angrešty, vyrývali staré, přesazovali…no zdaleka není se všemi ovocnými keříky hotovo, maliny budou boj a pro ostružiny musím teprve připravit záhonek, ale už se to začíná rýsovat a z toho mám radost…v tu neděli večer jsem se sotva pohnula, záda ztuhly, tak jsem využila hřejivou koňskou mast, která sice pomohla, ale i tak teď každé ráno vstávám jako by mi bylo o 50 let víc 😀 Joo, kdybych tak měla energii si zacvičit, ale ta přichází tak jednou za týden a dnes to určitě nebude 😀
  Mimo to, když se dívám na dubovou větvičku, vždycky si vzpomenu na první “pořádnou” knížku, co jsem si jako malá půjčila v knihovně – Dubánek a Bukvička se tuším jmenovala, moc se mi líbila 🙂 a zdá se mi, že v našem okolí duby pomalu mizí…a nebo je nevidím, což je mi líto…Budu se muset lépe rozhlížet a chodit častěji na procházky 🙂

  • M.

   Knizku jsem nemela, ale asi tusim, o jakou jde. TO je hezke, co vse dubova vetvicka evokuje:-). Práce na zahrade je proste makacka, tak at je co nejdříve dobře. M.

  • M.

   To bychom chteli všichni, ale bohužel:-). Doufam, ze mi do ni nic nesvtoupi a masaz bude! M.

 2. Helena

  Marcelko, tedy ty věty o zahradě a postavě – ty jsou fakt trefné!!! I když naše zahradě zásah ještě potřebuje! Už teď ti popřeju parádní příští úterý – užij si to!
  Měj se moc hezky, Helena

 3. taky ti přeju, ať si to příští úterý užiješ. Dubová větvička je pěkná. My máme dub kousek za domem, ale protože hodně zasahuje do chodníku, tak mu ořezali všechnyze země dosažitelné větve, tak tam si asi neuškubnu. Ale konečně musím ustřihnout větvičku ze šípku, co nám roste přímo u domu. Protože podzim bez šípkové větvičky ve váze, to by snad nebyl podzim 🙂
  Hezký večer

  • M.

   Dekuji, Stano, sipky my si nechavame většinou na keri, v zime je pak chodíme trhat a vymačkávat dužinu z nich. Pro deti atrakce:-). M.

 4. Marcel, ty volné úterky Ti přeji a tak trochu závidím. Já bych také brala jeden den volna jen pro sebe, nebo na nákupy, nebo i na úklid a nebo i na tu masáž a kosmetiku. Také jsem kdysi chodila, ale poslední léta nějak nestíhám. Asi se budu nad sebou muset zamyslet. :o)
  Fotky jako z katalogu, nádhera.
  Přeji fajn dny. D.

  • M.

   Daso, myslim, ze by se podobne dny mely ordinovat povinne, bohužel to nejde, ale občas vysadit by mel asi každý. Hezke dny. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )