Tříkrálový dort Pavlova

Strašně dlouho jsem se chystala ho udělat, ale přiznávám, že jsem měla respekt a obavy, zda to dovedu – hlavně správně vyšlehat. Už vím, že dovedu a že to nic není:-). A když mi teď od Vánoc zbylo granátové jablko, hledala jsem na netu, jak ho  využít a kápla jsem na dort Pavlova. Proč tříkrálový? Jen tak, když je dnes den Tří králů:-). Vím, že někteří dodržují tradici tříkrálové bábovky s mincí, ale ta se v naší rodině netraduje. U mě se sešla potřeba spotřebovat ovoce a vyzkoušet něco nového.

 

 

 

To jablíčko je děsně fotogenické, fotila jsem si ho ze všech možných stran:-).

Na focení samotných dortíků jsem ale měla jen pár minut. Dětem chutnaly i samotné placičky a poletovaly kolem a uždibovaly neodbytně jako vosy. Nakonec ta semínka z granátu tam ani nechtěly.

Recept v odkaze zde. Já dělala poloviční dávku, protože co kdyby to nikdo nejedl, a cukru jsem dala také méně. Naše Pavlova je mírně dohněda, taková krémová barva, protože jsem použila třtinový cukr.

 

 

 

 

 

Je mi jasné, že tento dort už bude naší stálicí. Doba pečení je delší, ale jinak je to rychlovka. A moc se těším, až ho zasypu ovocem čerstvým, třeba z naší zahrady. Vím, předbíhám, ale to dnešní slunečné počasí už me jarně naladilo. Je mi jasné, že je to jen dočasné.

Hezký večer.

 

 

 

 

 

16 Comments

 1. Pavlova je úžasně fotogenická. A určitě i moc dobrá. Já z ním mám respekt, ještě jsem ji nevyzkoušela.
  Granátové jablko jsem koupila jednou a nějak ho neumím konzumovat – než jsem se propracovala k semínkům, vypadala jsem jak řezník :-D.
  Hezký den

  • M.

   Stano, mela jsem to stejne, ale skutecne je to snadne. A s jablkem nemam take valnou zkušenost, takze jsem dlabala lzickou a uklízela pul kuchyne:-). Pekny vecer. M.

 2. Marci, vypadá to moc hezky! A granátové jablko miluji 🙂 Jeho trpkost v kombinaci se sladkými pláty musela být úžasná! K.

  • M.

   Dekuji, Kajo, a presne jak pises, ta kombinace sladke a trpce kysele chuti je pro me idealni, pro deti uz méně:-). M.

 3. Anonymous

  Taky se na ni chystám, ale bojím se , že ji pokazím..recept máš odkud?Vypadá to nádherně…ila

 4. Martina Puchingerová

  No tak tomu říkám krása! Mlaskám tady už jen při pohledu na tu dobrotu. Kde jste vzala Marcelko recept? Není to tajné? Vím, že jich je určitě spoustu, ale když už máte vyzkoušeno, ráda bych také zkusila. Děkuji za tip a přeji krásnou neděli.

  • M.

   Marti, dekuji. Recept je v textu pod slovem “zde”:-). Peknou nedeli. At se dort povede. M.

 5. Marci, dort Pavlova mám moc ráda a občas ho dělávám. Koukla jsem na odkaz a moc se mi líbí tahle varianta. S granátovým jablkem a mátou, to má ty správné vánoční barvy 😉 D.

 6. Lucie

  Marci, úplne jsi mě letně naladila, protože Pavlovu peču vždy na moje narozeniny. Zbožňuji ji, dělám ji v mini verzi pro každého jednu:-D a pak další jednu a další jednu, protože slavíme na vícekrát.:-D

  • M.

   Luci, mini verzi jsem dělala včera, detem to moc chutna, ale nemusi tam tu slehacku a ovoce, takze ryhclovka a take si ho preji k narozeninam:-). Hezky den. M.

 7. Helena

  Marcelko, chuť jsem na ty krásné dortíčky měla už na Instagramu. Moc se ti povedly! Peču je hodně často, nejvíc v létě, nejraději je mám s jahodami a malinami.
  Měj hezké dny, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )