Pojďme pomáhat

…chcete-li a můžete-li.

U Marki na blogu Moje drobné radosti jsem si přečetla příběh o malé Alžbětce, která potřebuje pomoc. Trpí genetickou poruchou tzv. Rettův syndrom.

A co to je? Citace z blogu MARKI:

Rettův syndrom je velmi vzácné vrozené neurologické onemocnění postihující především dívky /u chlapců tento syndrom způsobuje smrt většinou již v prenatálním vývoji/, a způsobuje jim těžké kombinované postižení. To nejhorší na této nemoci je to, že přichází pomalu, plíživě, ale s velkou silou a razancí.

Více informací najdete na netu nebo přímo u Marki – klik.

Alžbětka potřebuje speciální sedačku do auta, aby mohla jezdit na své oblíbené výlety. Náklady na ni jsou kolem 50 tisíc, zhruba polovinu se již podařilo vybrat. Úřady požadavek maminky zamítly, ta se musí starat o malou Alžbětku a svojí prací na částečný úvazek těžko tak vysoký obnos obstará.

Já jsem se rozhodla přispět a tento příspěvek sdílet a šířit. Pokud i vy byste rádi pomohli Alžbětce, můžete na transparentním účtu:  9409877028/5500.

Celková částka vlastně není až tak vysoká, spojí-li se více lidí dohromady. Věřím tomu, že se to povede. A určitě tomu pomůže i charitativní běh Havířovem na podporu Alžbětky. Takže pokud rádi běháte, máte to blízko do Havířova, můžete ji podpořit i takto.

Marki /výše na fotce s Alžbětkou/ učí Alžbětku ve školce a já ji chválím, že je učitelkou se srdcem na pravém místě!

Pěkný den.

8 Comments

  1. Marcelko, dekuji za clanek, o behu Havirovem jsem nevedela a zrovna jsem u rodicu, sice Madla jeste nepobezi, ale mohly bychom se alespon zajit podivat a neco prispet. V nasi vzdalene rodine je take holcicka s Rettovym syndromem, takze vim, jak ta nemoc vypada a opravdu to neni zadna legrace se starat o takto postizene ditko. Rodicum male Alzbetky preji hodne sil a drzim palce, at se penize podari sehnat!

  2. Helena

    Marki je skvělá a ty, Marcelko rovněž!
    Dobří lidé naštěstí ještě nevymřeli!
    Hezký večer. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )