Pejsek od tety Alice…

čti /elis/. Rodina z manželovy strany je totiž tak nějak kosmopolitní. Tři synové, tři různé země, ale v rámci Evropy.

No a teta Alice žije se strejdou Honzou v Irsku, odkud Alice pochází, proto ta výslovnost. Pejsek je určitě i svým způsobem od něj, abych strejdovi nekřivdila:).

Ale proč to píšu! Nejen že pejsek, mimochodem se jmenuje Daisy, vypadá totiž jako babiččina labradorka Daisy, je krásný a Barunka je z něj nadšená, takže teď se bez něj nehne, spí s ním apod., ale je i ručně dělaný!!!  Je to vánoční dárek. Já žasla, protože plést neumím vůbec, natož takto dokonale. Nebo je háčkovaný? Ani to nepoznám:-).

pejsek (3)

 

pejsek (5)

 

pejsek (4)

Thank you, auntie Alice.

pejsek (1)

Takže teto a strejdo, děkujeme:-).

Pěkný den všem.

podpis_V1

20 Comments

 1. Je překrásný. Barunčin výraz mluví za vše :-)) Typla bych si, že je háčkovaný. Před lety jsem nějaké postavičky zkoušela, ale neumím jim dát výraz v obličeji, tak jsem toho nechala :-)) Hezkou neděli Marci. D.

 2. Pejsek je nádherný, obdivuji tyto ruční práce, ten kdo dovede uháčkovat takovou věc je už fakt borec!!! Věřím, že Barunku potěšil, jde to vidět z fotky 🙂 Ivana

 3. Veronika P.

  Krásný! (Taky bych řekla, že je háčkovaný) Barunka se má, to je jí hned líp, že jo? 😉
  V.

 4. Anonymous

  Pejsek je SUPER – a právě dnes jsem na něj objevila popis a tak jsem se pustila do háčkováni – doufám, že se mi podaří udělat jej stejně roztomilého jako tetě Alici. Věra z FM.

 5. Alice

  Hi Marcela,
  Lovely surprise to see Daisy dog on your blog! I’m very pleased Barunka likes it. It is crochet, and isn’t too difficult to make – my grandmother taught me recently. Its great fun and always a pleasure when someone gets a new teddy!
  Your photos are really lovely – I enjoying keeping up to date with your blog.
  Hopefully we will make it over to Czech soon to see you all.
  Love Alice & Jan

  • M.

   Hi Alice, what a nice surprise to read the words from you:-). The Daisy dog looks great – kind of Mr. Bean´s teddy:-). Barca loves it. Thank you very much for your warm comment here. We´re looking forward to seeing you in the CR again. Take care and best regards to you both! M.

 6. Pejsek je moc povedeny, ja uz dlouho premyslim nad necim podobnym pro nasi holcicku – miluju totiz handmade hracky – ale mam z hackovani (mozna az zbytecny) respekt, takze zatim stale jen pletu a hackovani oddaluju. Tak treba jednou 🙂 Mimochodem – jak tak koukam na fotku Barunky a Vasi profilovku – jste si vyrobila takovou svoji malou kopii, ze? ;-)…

  • M.

   Moc dekuji:-), ja ani to pleteni bohužel… Drzim pesti, verim, ze od pleteni je k hackovani docela blizko, nebo ne?:-) A ano, Barunka je ma kopie, v jejím veku jsem vypadala opravdu naprosto stejne, jen jsem byla hodne a klidne ditko:-). M.

 7. Anonymous

  Naše Baru by byla nadšená. Poslední dobou chce, aby nějakou hračku uháčkovala, že by si jí brala do školky. děti ve školce takové hračky mají, ale já bych jí asi nezvládla, ještě jsem se ani nepokusila :)). Hezké dny, Kája.

  • M.

   Ja se ani nepokousim, tohle fakt neumim, i když je proste vysledek nadherny. Dekuji a hezky vecer. M.

Leave a Reply