Mýdla do školy

Máme za sebou první školní týden. Pro mě plný rozporuplných pocitů, ale to nejen díky této změně, ale i pracovně.

Nejdůležitější je, že Honzík je tam spokojený, i když ranní povinnosti a vstávání se málokdy obejdou bez silných emocí. Ale nedivím se, musí si zase zvyknout. Trochu nespokojený je s paní učitelkou ve družině a já se nedivím. Popravdě jsem to očekávala. Nebojte, můj názor jsem mu neříkala, došel k němu sám. Ani v životě nebude potkávat jen samé fajn lidi, musí se s tím poprat.

Překvapilo mě, kolik věcí se musí zařídit na začátku školního roku, různá potvrzení, kopie, nahlášení obědů, do družiny atd., a to nemluvím o tom, co je třeba koupit a zaplatit, nadepsat a podepsat. Příští rok už budu moudřejší a možná připravenější.

No a protože škola bude mít oslavy výročí vzniku a s tím i spojené trhy, ptala se učitelka, zda bychom nemohli něčím přispět do krámu. Nabídla jsem tedy svá mýdla. Chtěla jsem čerstvá a jelikož se oslavy blíží, musela jsem se hned pustit do práce, aby stihla dozrát. Volba padla na mýdlo s esencí okurky a melounu. Přidala jsem ještě zelený jíl, aby i barva trochu evokovala ingredience. Ta vůně! Doufám, že nevyprchá a taky doufám, že o ně někdo bude mít zájem, aby děti nasbíraly korunky do fondu. Teď ještě pěkně zabalit.

 

 

Dnes vezeme Honzíka k babičce domarodit. Snad tu pauzu ve škole brzy dožene.

Jak jste zvládli začátek roku vy a vaše děti?

Hezký zbytek dne.

10 Comments

 1. Mýdla půjdou určitě nadračku – vypadají zcela profi :-).
  Začátek školy se mne už moc netýká – přece jen páťak na VŠ (navíc nebydlící doma) péči nevyžaduje. Jen bych se do konce září ráda dočkala informace, že dopsal tu seminárku, která mu chyběla k uzavření jednoho předmětu :-).
  A Honzík pár dni absence určitě dožene bez problémů.První dny se ve škole stejně spíš rozkoukávají…
  Hezký den

  • M.

   Jasne, Stano, ty zacatky holt nejak vic prozivam:-). Mydla uvidíme, snad:-). Hezkou nedeli. M.

 2. Veronika P.

  Marci, já byla na první týden taky zcela nepřipravená. A to nás čekalo pouze známé školkové prostředí. Přesto jsem nové bačkůrky nechala na poslední chvíli a stále je ještě nemáme! Dcera má širokou tlapku a vysoký nárt a narychlo jsme koupili příliš úzké, tak sháníme náhradu… Ale to jsem celá já, holky to se mnou budou mít těžké, ty školní začátky nechci vidět! 😉 Nicméně mýdla jsou luxusní, po těch se určitě zapráší!
  V.

  • M.

   Veru, ono je toho asi dost i na nas, není divu, i když jsou to vlastne jen male lapalie:-), všechno se zajede, vim:-). At i vy mate vse v pohode. M. A dekuji.

 3. Helena

  Marcelko, mýdla vypadá úžasně, budou prodaná raz dva.
  Honzík všechno dožene, začátky jsou hodně hektické, ale ono si všechno sedne.
  Přeji klidný večer, Helena

 4. Anonymous

  Takové maminky bych také potřebovala ☺ Budeme pořádat školní farmářský trh a to by se hodilo. Pa pa a jen pěkně s Honzíkem všechno v klidu. M.

 5. Marcelko, mýdla se určitě prodají, vypadají parádně. Vzpomínám na první školní dny našich dětí, bylo to také náročné, ale asi ne tolik, jako teď.
  Přeji, ať vše zvládnete a brzy zajedete do správných kolejí.
  Pa D.

  • M.

   Daso, dekuji za podporu, mylsim, ze je to podobne stale, jen ja si nebyla dostatecne pripravena:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )