Český ráj podruhé

Víkendové počasí bylo tak krásné, že jsme vyjeli na výlet i v neděli, a opět do Českého ráje. Nelitovali jsme. U nás byla po ránu sice dost hustá mlha, ale jak jsme se blížili k cíli, byla fuč.

Vydali jsme se na hrad Rotštejn a z něj pěšky přes Klokočské skály do jeskyně Postojná – Amerika v Zeleném dole – nejrozsáhlejší podzemní prostor oblasti a také největší pseudokrasová jeskyně v Českém ráji.

 

 

 

 

 

Po skalách sice lezete nahoru a hned zase dolů, po schodech kamenných i dřevěných, ale zvládnou to i malé děti. Poté jdete lesem převážně borovobřezovým, na zemi zelené borůvčí všude, kam oko dohlédne, a nad ním rezavé listy kapradí. K tomu slunečné počasí a sem tam barevné listí buků i jiných stromů…prostě pohádkové místo. Kochala jsem se, protože něco podobného jsem ještě neviděla – podobnou krajinu nebo les.

 

 

 

 

 

 

V jeskyni jsme se brodili v písku po kolenou, místy si i stoupli, pro děti prima dobrodružství.

Tomu já říkám dokonalý výlet.

 

 

 

Klidný večer.

12 Comments

 1. Nádherné fotky, moc hezký výlet. Díky, že jsem se tvým prostřednictvím mohla podívat někam, kde to ještě neznám.

 2. HankaŠ.

  Bože,to je krása.Úžasná místa v té naší krásné zemičce máme.Moc ráda jsem s tebou šla tam, kde to neznám.Mějte i další dby co nejhezčí.H.

  • M.

   Hani, dekuji moc, predpoved slibovala hezke dny a my planovali další vylet, ale nejak se nam to kazi, uvidíme. Pekny den. M.

 3. Další kout Českého Ráje jsi mi předhodila k nahlédnutí. Moc krásný kout. Pískovcové skály mám moc ráda, v každé je možné vidět nějaký obraz.
  Hezký večer
  Henrieta

 4. Marcelko, k tomuto nádhernému příspěvku, jsem ti psala delší komentář, ale bohužel neodešel a teď koukám, že je to pravda. Musím znovu pochválit nádherné fotky a úžasné místo. Sem bych se jednou chtěla podívat, ale koukala jsem do map a je to dost daleko, Ale třeba někdy nás sem cesty zavanou. Připadám si jako v Ráji. :o)
  Měj se krásně . D.

  • M.

   Ano, Daso, je tu skutesne nadherne, ale i u vas:-). Prispevek me mrzi, bohužel netusim, kde by mohl byt problem. Hezke dny. M.

Leave a Reply