Ceropegia II

Poměrně složitě jsem sháněla ceropegii, ale podařilo se /jak jsem našla v tomto starším článku, už více jak před rokem – kuk/. Věřila jsem, že brzy budu mít pnoucí rostlinu. Délka by nebyl problém, ale nechce nějak houstnout.

Možná bude problém v zalévání. Mám dvě rostlinky, jednu jsem nechala v obýváku na očích, druhá byla na vyšší skříni v koupelně, kam jsem ale byla líná lézt a zalévat. Tu první jsem nechala smotanou, tu druhou naopak. Jenže aby nebyla tak chudá, udělala jsem z ní teď také klubko a zároveň ji dala na jiné místo, kam budu vodu nosit častěji. Snad. Zřejmě se pokusím ji i namnožit.

V obýváku jinak stále do modra.

 

 

 

Hezké dny.

18 Comments

 1. Hanka

  u mě se svícníku nedařilo, už jsem měla dva a nedaly to…… tak ať ty tvoje prospívají a dělají ti radost.Hanka

 2. Marci, měla jsem dvě. Jedna vypadala slibněji a nakonec se poroučela. Druhá se trochu vzchopila a rostě dál, ale strašně malinkaté lístečky. Tak jsem ji taky zatočila. Lístečky mám o něco větší, ale oproti té tvé stále prťavé. Nevzdávám to a díky za tento příspěvek, protože tajně doufám, že sem napíše někdo nějakou radu. 🙂

 3. Anonymous

  Marcel, tuto kytičku mám už léta, mám také 2 a zalévám tak sporadicky, jednou za týden… a roste. Ale jméno jsem neznala a myslím, že si ho ani nezapamatuji. Moc hezké fotky.
  Přeji krásné dny. D.

  • M.

   Jmeno mi dela take problémy:-), snad uz ji ted bude lepe. Chystam se ji pokusit i namnožit. M.

 4. Marci, tuhle kytičku neznám, tak neporadím. Držím palce, ať se ti v pěstování daří. Hezký večer Danka

 5. Helena

  Marci, já mám svícník od kamarádky! Už letitý. Snese sucho, přemokření moc ne…tak opatrně se zálivkou!
  Pa, Helena

  • M.

   Takze mu nakonec muj laxni pristup muze vyhovovat, pricina nehoustnuti bude tedy jinde. Hezky vecer, Helenko. M.

 6. Svinutá ta kytička vypadá zajímavě. Já se o ni asi pokoušet nebudu – pro mne je ideální kytka nějaký kaktus nebo jiný sukulent 🙂 Jsem chronický zapomínač, pokud jde o zalévání
  Hezký den

 7. romana

  Svicnik, je sukulent, proto se zalevanim opatrne,ja zalevam max 1x tydne do podmisky, co do ctvrt hodky nevypije vyleju. R

 8. romana

  jeste pridam dva super rostlinkove blogy, kde je spousta rad a inspirace
  pokojovky.co
  zahradananiti.blogspot.com
  R

 9. Vera

  Svícník miluju, ale taky mám dost řídký – prý trvá několik let, než trochu zhoustne. Myslím, že by mohlo pomoct zastřihovat, pak se trochu větví, a ustřihlé stonky se dají navíc dobře množit zakořeněním ve vodě.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )