Bavlník

Přeji hezké odpoledne, takové pěkně podzimní:-).

Už je tu znovu čas svíček, dek a teplého čaje. I to k podzimu patří, i to mám ráda.

Dnes pár fotek s oblíbenými dekoracemi. Tuhle oprýskanou vázu mám běžně v ložnici a stále mě neomrzela. Trávu jsem si letos koupila nově a sklidila hned několik kusů hezkých “doutníků”. Snad přežije zimu, protože zůstane venku v dřevěném korýtku.

No a když jsem si jen tak narychlo odskočila koupit do obchodu vřes, přibalila jsem i větvičku bavlníku s tobolkami zralé bavlny. Už nějakou dobu jsem to měla v plánu, ale často jsem ji nepotkávala. Hrozně moc se mi líbí. Historie bavlníku, jakožto rostliny pěstované na textilní vlákno, sahá až do dob před naším letopočtem. První systematické pěstování bavlníku za účelem prodejem vláken bavlny začalo v Egyptě, Peru a Indii. Rostlinka s opravdu dlouhou historií:-).

 

 

 

 

 

Mějte se pěkně.

26 Comments

 1. Rostlinky i vázička s příběhem… ty to tak krásně umíš!
  Bavlník vypadá jako malé ovečky, ale nemůžu si pomoct, okamžitě si vybavím ty černošské písně o tom, jak se dřeli na polích.

  • M.

   Dekuji, Ali. Je pravda, ze to mi take hned naskoci – otroci a bavlnikove plantaze, ale rostlince to skodi, nemůže za to:-). Pekne odpoledne. M.

 2. Marcel, krásné dekorace. Bavlník jsem neviděla, vypadá krásně.
  Měj krásný večer, už při svíčkách. Také pálíme. D.

  • M.

   Jojo, uz je to zase tu:-), ale ja mam svicky moc rada. Posilam pozdravy i chlupacum:-). M.

 3. Helena

  Marcelko, děkuji za krásné fotky od vás! Bavlník je naprosto fascinující rostlina!
  Přeji hezký večer, Helena

 4. Anonymous

  Jednou jsem měla bavlník tak dlouho, že už byl celý zaprášený a musela jsem ho vyhodit. Už ani vyprat nešel, bohužel. Bavlník jako dekorace je nádherný. Pa pa M.

 5. Váza vypadá zajímavě, tráva taky, bavlník je hezká dekorace. Akorát u nás by do 15 minut skončil pod stolem (a to jsme dva dospělí :-))
  Hezký večer

 6. Bavlník se mi moc líbí, asi se nechám inspirovat, ten jsme doma ještě neměli :-)) Krásné dny Marci, D.

 7. Veronika P.

  Marci, tady nejde jinak, než se pořád opakovat. Vše k sobě tak hezky ladí a doplňuje se, máš pro to úžasný cit…
  V.

 8. Moc se mi to líbí, Marci, bavlník i vázička. Budu se muset mrknout v květinářství, jestli se mi nepodaří ho taky ukořistit 🙂 K.

 9. Martina Puchingerová

  Marcel, vypadá to krásně. TA vázička má něco do sebe. Mám ráda tento oprýskaný vzhled a k vám domů se bezvadně hodí. Máte na stole tu patinu, je to moc pěkné. Bavlnu mám také ráda, ale vůbec jí nevídám. Naposledy jsem stála v Africe v bavlníkovém poli a vůbec nechápala, že to je ta BAVLNA! Je úžasně heboučká, jak chomáčky vaty. Užívejte podzimních dní. Zdravím.

  • M.

   Dekuji, Marti. Ano, i na dotek je bavlna kouzelna. Stat v bavlnikovem poli musel byt ojedinely zazitek. Hezky vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )