Zářijové změny

Pro mě se s měsícem září vždy mění spousta věcí. Po prázdninách nastupují děti do institucí a já taky, do práce. Nechce se. Vím, máme volno dlouhé, tak proč si stěžujeme, ale čím delší, tím složitější ten nástup zase je, věřte mi.

Letos to bylo ještě zajímavější, protože naše Barunka nastoupila do školy. Nechtělo se jí. Nedivím se jí, ale ona nevěděla a stále neví, co tímto měsícem vlastně začalo.

Mají moc hodnou učitelku, to je pro mě důležité, aby byl ten klid, řád, ale tak nějak ve stylu “kein Stress”. Zatím dobrý.

Pro mě to znamenalo zařídit a pohlídat hodně věcí, spíš drobností (koupit to či ono, zabalit, zapsat, vyplnit, donést atd.). V práci je na začátku roku také o nějaké to papírování a zařizování víc, tak se s tím sžívám, ale ono se to zase zajede. Vím.

A tak nějak se chystám na podzim. Mám ho ráda, ale to letošní léto mi přišlo fajn a zatím bych si ho nechala:-).

Při vyklízení místnosti s kotlem, kde skladuji i všechno možné ve stylu “narvi do nejmenší místnosti co nejvíce věcí”, jsem objevila i to, na co jsem stihla zapomenout, že vůbec mám. Mnohé věci poputují dál. Jde hlavně o dekorace. Ukážu je rodině a pokud je nebudou chtít, je toho fakt dost, nabídla bych třeba i vám. Líbí se mi, ale nezapadají už několik let do toho mého současného stylu. Přesto si myslím, že jde o věci pěkné.

No a mezi nimi byla i tahle jablka. Ta jsem si zatím nechala. Pro mě jsou jablka symbolem podzimu a ten už se prostě nezadržitelně blíží.

Pěkné dny.

12 Comments

 1. Anonymous

  No dnes počasí nic moc,ale tajně doufám,že se ještě umoudří…A bude teplo…Hezkou neděli Ila

 2. Marcelko, tak vy už máte školačku :o) Moc přeji tobě i Barunce, ať jde všechno hladce! Ty první zářijové dny nám daly opravdu vědět, že podzim bude i letos :o) A k tomu začátek školního roku – to byla vždycky trochu mela, než se všechno vyladilo a sedlo si.
  Měj hezkou neděli, Helena

 3. Marcel, Barunka už chodí do školy, to to ale letí. Tak ať se jí tam moc líbí a Tobě vlastně také. Máš krásně nazdobeno, mně se líbí ten kulatý podstavec pod jablíčky. :o)
  Měj prima týden. D.

  • M.

   Diky, Marti. No nevim, zda to bude uplne tvůj salek kavy:-), ale uvidim, co mi tu vůbec zbyde:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )