Výměna – co jsem vyrobila já

Letos jsem se pustila do pro mě zcela neznámých oblastí, co se tvoření týče. Asi to bylo trochu troufalé, ale chtěla jsem to zkusit.

První oblastí bylo macramé – drhání. Nedávno jsem si objednala od Zuzky @subogatiliving macramé střapce a ty mě inspirovaly zkusit právě je. Tedy abych byla přesná, jen se pokusit a jakýs takýs střapec, protože Zuzka je královnou macramé a já se se svými výtvory přiblížit těm jejím můžu jen hodně stěží. Ale i tak uznávám, že to bylo fajn, každopádně mé maximum, protože na složitější uzlíky prostě nemám:-).

Původně jsem začala listy, které se zdály snazší. Výsledek mi připomíná listy monstery.

Také mě napadlo zkusit si udělat svoji vlastní svíčku. Rozpustit vosk, co je na tom? No nic:-). Je to fakt snadné a zvládne to každý. Do sójového vosku jsem přidala esenci skořice a v jiné várce černé orchideje, vyšlo to. Do jedné dávky jsem dala i trochu vosku zelený čaj pro barevný efekt.

Trochu klasika jsou u mě mýdla. Uznávám, že jsem tu žádná dlouho neprezentovala, protože jsem žádná dlouho nedělala. Tato jsou š černým uhlím a také s vůní skořice. Blíží se Vánoce, myslím, že se v tento čas hodí. Připravila jsem si osvědčený recept a čekala, kdy mi poštou dojdou “ingredience”. Když přišly, recept nikde. Tedy on někde bude, ale kde, to doposud netuším. Z jiné receptury vyšla mýdla trochu měkčí, ale to by nemělo ničemu vadit, jen budou asi déle zrát.

A to je ode mě vše. Sama jsem už obdržela balíček i od mé spoluúčastnice, jen ho nemám nafocený. Brzy se pochlubím.

Těším se i na vaše další výměny.

11 Comments

 1. Marcelko, z takového balíčku bych byla nadšená! Listy jsou parádní, záleží na použitém provázku či přízi, pokaždé vyjdou trochu jinak.
  Svůj dárek doufám o víkendu dokončím…
  Měj krásný den, Helena

 2. Veronika P.

  Moc hezké, Marci, takové rustikální, a krásně nafocené! Obdarovaná musela mít z balíčku ohromnou radost. Těším se na ukázky z letošní výměny!
  V.

 3. Marcel, krásně tvoříš. Ty listy jsou moc povedené, vlastně všechny výrobky jsi zvládla jako vždy dokonale. A jako třešnička na závěr, super fotky. Vše máš krásně nafoceno, chválím. Přeji fajn dny. D.

 4. Eva

  Dárky se povedly! S těmi svíčkami jste mě inspirovala, zkusím je udělat jako dárky pod stromeček. Poradíte mi, kolik dát esence? Máte krásný obývak! Eva

  • M.

   Dekuji a tesi me, ze vas to inspirovalo:-), davala jsem 10 ml do 500g sojoveho vosku:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )