Vánoční tabule

Jako každý rok i letos si zde odložím fotky našeho slavnostně prostřeného stolu. To mě baví, i když tentokrát jsem dlouho nevěděla, jak to zdobení “uchopím”. Máme sice poměrně velký stůl, nicméně tento rok se přidala i rodina sestry, takže se nás sešlo 8 a místa ke zdobení už pak moc nezbylo.

Ve středu byla menší pruhovaná mísa s jehličím a pár květy, kolem pak jednoduše jehličnaté větvičky, eukalyptus a rozmarýn s červenou mašličkou ve tvaru kruhu, vše dozdobeno světýlky. Kolem pak ještě LED svíčky a další světýlka. Na talíře jsem tentokrát dala ubrousky s vánočním motivem a opět větvičku rozmarýnu s mašličkou. Zbytek zabralo nádobí.

Večer se vydařil, Ježíšek přišel, a to ve velkém stylu, naše děti jsou s bratranci moc rády, takže i pro ně to bylo fajn nejen kvůli dárkům. Jezdí k nám každý sudý rok, myslím, že se těm našim po nich bude v roce 2023 stýskat:-), ale nepředbíhejme.

Ráda bych vám všem touto cestou rovnou popřála klidné, nebo klidně i bujaré:-), zakončení roku současného a hlavně všechno dobré do roku 2023. Byly doby, kdy jsem dostávla jako malá otázku, co bych si přála, mít tak tři přání. Úplně automaticky jsem tehdy zblblá ideologií říkala: světový mír. Téhle ideologii se poctivě vyhýbám, ale tohle přání teď opravdu mám. Vždycky budou národy, skupiny, co mezi sebou válčí, ale válka na Ukrajině mě znepokojuje velmi. Tak ať se dočkáme brzkého a dobrého konce!

Mějte se krásně po celý další rok. Děkuji vám za přízeň, navštěvy, i trpělivost s komentáři, které tak “zlobí”.

6 Comments

 1. Marcelko, koho by to před rokem napadlo, že si budeme přát mír, že? Válka skoro za humny mění perspektivy…
  Jinak tabuli jste měli krásnou.

 2. Helena Davidová

  Ano, myslím na to podobně jako Stáňa. Jak se rychle dovede fráze změnit ve zbožné přání…
  Stůl si měla překrásný, tak centrální vazba je úžasná.
  Marcelko, PF 2023!
  Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )