Vánoční stromeček

Když jsem byla před pár dny v Ikee, zjistila  jsem, že jsou v prodeji i vánoční stromky. Přestože jsme chtěli původně koupit stromek v hájence jako vloni, letos jsem využila nabídky tohoto obchodního domu. Stromky byly pěkné, ale malé. Až přišla žena činu, domluvila se tam s obsluhou, aby jí dal stromek vyšší – zezadu, kde měli ohromné zásoby. Tak trochu jsem se k ní přifařila, že já bych tedy taky jeden vyšší moc ráda. Pak ale přišel další zaměstnanec a rychle nás vyhazoval, velmi nepříjemně, nicméně dva stromky vyndali. První si vzala žena činu, druhý já. Při letmém pohledu vypadal dobře. Až záhy jsem zjistila, že ona paní dala obsluze úplatek, aby jí ten stromek vytáhl. I tohle můžete v Ikee zažít. Ale pssst.

Výborná byla i jiná paní, která okukovala mnou původně vybraný stromek, o něco nižší a hodně úzký. Prý: “Hm, ten je moc úzký.” Řekla dotyčná. Já se rozhodla ho nevzít, chtěla jsem vyšší a hlavně širší, odložila jsem ho a ta samá paní po něm hned sáhla se slovy: ” Ukažte, já se na něj ještě podívám. Já bych spíš potřebovala užší…” Já jen žasnu, čeho všeho jsou lidi schopni. Kvůli stromku. Nejdříve ho před vámi zkritizují, aby si ho pak sami koupili hned, jak se ho vzdáte:-). Musela jsem se v duchu smát.

A teď k tomu našemu. Když jsme ho doma rozbalili, zjistila jsem, že není zdaleka tak dokonalý, jak se v Ikee zdál. Kmen má křivolaký, na jedné straně jsou větve v horní části příliš krátké, je nesouměrný, poměrně dost opadává…., ale dětem se líbí:-), to je hlavní. A taky voní.

Letos opět podobně jako vloni v barvě bílé, černé, stříbrné, skleněné… Mám pár nových ozdobiček. Moc se mi líbí skleněné rampouchy, použila jsem i již dříve vyrobené ozdoby z dřevěných korálků. A hlavně nová hvězda na špičku. Jinak žádná změna:-). Hvězdu si hned obydlel pavouček – ona vypada tak trochu jako pavučina, to asi ano:-).

vanocni-stromek_2016-11

 

vanocni-stromek_2016-10

Už svítí a já se kochám, miluju to.

Jako malé jsme se sestrou přicházeli na Štědrý den ráno do obýváku, kde už stromek svítil. Bylo to tak pokaždé. Trochu jsem řešila, zda tuto tradici nedodržovat i v naší domácnosti, ale neodolala jsem a máme ho o několik dní dříve.

vanocni-stromek_2016-9

 

vanocni-stromek_2016-8

 

vanocni-stromek_2016-7

 

vanocni-stromek_2016-5

 

vanocni-stromek_2016-6

 

vanocni-stromek_2016-1

 

Krásný den.

podpis_V1

16 Comments

 1. Martina Puchingerová

  Marcelko zdravím, upřímně chápu rodiny, co již nemají malé děti, aby stromek měli dříve. Nicméně já mám malé děti a to, že ho přinese Ježíšek až v onen den, je kouzelné. Utajit ho do poslední chvilky. Pak ho máme až do konce ledna a užíváme si ho také. Holt proti gustu žádný dišputát jak se říká. Je překrásný, budte šťastní.

  • M.

   Dekuji, Marti, to je prave ono, resila jsem, zda o toto neprijit, ale neva, uzijeme ho i tak:-). Pekny den. M.

   • Martina Puchingerová

    No to je jasné, jsem ráda, že jste to nebrala osobně. Každá rodina to má nějak nastavené a je to jedině dobře. Mám z dětství vžité stromek až o Štědrém dnu a musíme chodit krmit srnky a zajíce do lesa každý Štědrý den, to už nastavil takto můj děda a já s dětmi pokračuji. Sice vypadáme jak bezdomovci, když jdeme s igelitkami do lesa, ale máme radost, že když večer sedíme u večeře, vzpomeneme si nejen na všechny lidi( kteří nemají tu možnost trávit takto Štědrý den) jako my, ale i na ta zvířátka, že mají hody v lese a papají s námi. Krásné Vánoce Vám přeji ze srdce a mnoho pohodových dní v Novém roce, hlavně zdravíčko.

    • M.

     Marti, dekuji moc. Tradice mate hezke a je fajn, ze je dusledne dodrzujete. I Vam hodne moc pohody a bezva vanocni cas preju:-). M.

 2. Marci, taky máme stromeček z Ikea, s trochu jiným příběhem, určitě napíšu ;-). Krásně jsi ho nazdobila, skvělé ozdoby, včetně pavoučka, ten mě pobavil. U nás se nejvíce pavouček vyřádí na Sophoře :-)) Taky vzpomínám jak ráno 24. byl voňavý stromeček v obýváku a barevně svítil, ale nebyla jsem schopná to sama všechno 23. zvládnout, práce-salát-a tajně stromeček, tak se od té zdobil kdy byl čas a to už nám zůstalo. Mějte se krásně D.

  • M.

   Dani, dekuji, ano, proste si to udelame tak, jak nam to vyhovuje, hlavne bez vycitek:-). Na pribeh se tesim:-). M.

 3. Helena Davidová

  Jak čtu, ani se stromky to letos není jen tak…
  Marcelko, je moc krásný! hezky si ho užijte!
  Pohodový večer přeji, Helena

  • M.

   Helenko, dekuji moc, no mozna jsem jen mela “stesti”, lidi jsou ruzni:-), ale neva, ja to beru s usmevem. Klidny vecer. M.

 4. Krasne sladene, my taky vcera zdobili, ale nejak nejsem jeste uplne spokojena, nevim, jestli nepujdu jeste neco dokoupit… uvidime.. hezke vanoce! 😉

 5. Marcelko, stromeček máš moc hezky nazdobený.Mě zlákal ke koupi mladší syn, se slovy, že v Ikee mají stromek za 250,- Kč, kupovali jsme ho skoro potmě, ale líbí se mi i když je dost ” úzký ” :o))
  Jana

 6. Anonymous

  Zdravím :-), já jsem se o stromečku co nosí Ježíšek na Štědrý den dozvěděla až před pár lety v Sama doma a pak u jedněch známých.
  My jsme ta druhá varianta… užíváme si společné chvilky při zdobení a zdobíme o několik dní dřív. Jeho společnost nás těší před Vánoci o něco víc než po nich.
  Pohododvé svátky, Kája.
  PS: krásně stylově nazdobený stromečk

  • M.

   Kajo,dekuji, kazdy to ma jinak, ja jsem ale take radeji, kdyz je drive nez dele, umocnuje to me teseni se na Stedry den. I kdyz kdo vi, treba se to casem zmeni:-). Pekne svatky. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )