Ty moje pátky!

Už jsem tu zmiňovala, že jednou za  čas mívám pátky pro sebe.  Není to časté, ale možná právě proto si je tak užívám a těším se na ně.

Když právě nemám žádný termín, snažím se nejdříve uklidit a zbavit se všech povinností. Až poté si den pořádně užiju. Naopak , zábava a pak povinnosti, to mi moc nejde. Snažím se o podobný systém i u dětí, ale ty mají zatím co dohánět:-).

Pátek 13. byl stejný jako ty další. Snažila jsem se si to nepřipouštět. Je fakt, že jsem při jízdě přehlédla auto a málem mu nedala přednost, ale dobře to dopadlo.

Měla jsem chuť na čerstvou zeleň v interiéru a taky trochu barev. Větvičky a kytky ze zahrady. Vím, pořád dokola, ale já to tak mám. Baví mě je měnit, baví mě je fotit, vybírat jim vázy z mé ohromné sbírky, koukat se na ně i si pro ně dojít:-).

Na stole nově prostírání v několika barvách (mimochodem to světlé je to za pár kaček z nanu-nana), dokonale nedokonalý talíř z cesty do Německa, kde můj manžel podstoupil operaci zubů a já mu domů zpět dělala řidiče, čekání jsem si krátila procházkou po Žitavě. Hezky tam bylo. A kvetoucí větvičky se svěže zelenými lístky.

 

 

 

 

 

 

V obýváku barevná kytička ze zahrádky a dřevěné doplňky. Prostě pořád změny, ale mně to tak vyhovuje a myslím, že ani zbytku rodiny to nevadí.

 

 

 

 

 

 

Krásný víkend.

12 Comments

 1. Moc krásné to máš, Marcelko. Mimochodem, nějaký ten pátek ,,pro sebe” by se mi taky hodil:-). Tak jich užívej v pohodě.
  Henrieta

 2. Marcel, vůbec nevadí, že je to “pořád dokola” – umíš to krásně naaranžovat i nafotit. Ráda si tvé fotky prohlížím a obdivuji, jak to umíš nafotit z různých pohledů.
  Líbí se mi to prostírání, ale váhám kvůli praktičnosti (takže jeden ryze přízemní dotaz – jde z něj bez problémů odstranit ukápnutá omáčka ap. – my jsme u stolu dva až čtyři dospělí a stejně se nám to stává, třeba máš – když máš dvě dětí praktickou zkušenost ;-))
  Hezké nedělní odpoledne

  • M.

   Dekuji, Stano, prostirani se zatím drzi, je fakt, ze jime ted vic venku, ale ona se tekutina hned nevsákne, drzi na nem, takze jde hned setrit. Zatím se to tedy dari:-). M.

 3. Anonymous

  Marcelko, krásné kousky. Jak vázička, tak talíř i prostírání, prostě nádhera. Umíš to skvěle sladit a parádně nafotit. Moc hezky se k Tobě kouká.
  Měj fajn týden. D.

 4. Voľný piatok, skvelá to vec. Ja si občas zoberiem voľno v práci a tiež s veľkou obľubou trávim pokojný deň sama doma. Ono občas to naozaj človek veľmi potrebuje. Byť len tak sám so sebou a v spomalenom tempe si robiť veci, na ktoré nikdy nie je čas. Krásne fotky a nápadité dekorácie. Ako vždy :-).

 5. Helena

  Krásné fotky, Marcelko! Působí velmi čistě a svěže, jarně!
  Měj příjemný den, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )