Šišky

…krásný přírodní materiál. Máme štěstí, že i když poblíž není les, jsou tu v okolí veřejné borovice a o zásobu šišek je tak postaráno. O víkendu jsem vyslala děti na jejich sběr. Měli jsme tu starší děti mé sestry. Bylo veselo, děti si to užily, já je taky trochu úkolovala:-).

Díky vichřici je ve školním areálu syna spadlá borovice a když jdu kolem, ulomím vždy pár větviček. Udělám si z nich truhlíky a už teď je mám doma ve vázách. Také je tam zdroj modřínů, sbírám jen větvičky na zemi a je jich tam dost. Všechno to tahám domů.

No a protože jsem se nakonec rozhodla pár dní nepracovat a doléčit ty dutiny, mimochodem začínám cítit!!!, je trochu času na tvoření. Jen takové malé, protože víc mi tělo zatím nedovolí, i když chuť by byla veliká. Přijde mi to jako mrhání časem – být doma a NIC nedělat,  ale rozum velí odpočívat.

Takže dnes nazdobený kruh jehličím a šiškami, které jsem natřela zlatou barvou. Nějak více a více se mi tato barva vkrádá do interiéru. Jsem zvědavá, jaká nakonec převládne na Vánoce. Ty už budou za chvíli,  jak ten čas letí… Jen žasnu, jak IG účty jsou plné vánočních dekorací a fotek. Zejména z loňska, to je pravda. Myslela jsem si, jaký jsem blázen do Vánoc, očividně jsou i větší:-D.

Fotky jsou mizerné, toho světla je dnes bohužel velmi málo.

 

 

Tak pěkné dny:-).

 

14 Comments

 1. Veronika P.

  Nádherná dekorace, v jednoduchosti je prostě krása… Přeji úspěšné doléčení!
  V.

 2. Marcelko, jak jednoduché a krásné. Opravdu. A šišky máme také všude, líbí se mi a mám různé velikosti. :o)
  Hezký večer. D.

  • M.

   Dekuji, Daso. Ano, ta siskova rozmanitost, ze? Nejvetsi jsem si kdysi dovezla z Italie a mam je dodnes. Pekne dny. M.

  • M.

   Presne tak:-), take se tesim. Ozdobene kruhy jsou ted všude, takze zas tak originalni nejsem:-). M.

 3. Tak ta dekorace z jehličí a šišek je super – moc se mi líbí. Jinak mám šišky taky ráda, chystám se z nich taky něco vymyslet. Ale teď mám ještě v kuchyni šípky a kaštany a v obýváku růži, co jsem dostala od manžela. A vlastně ještě vřes (zatím mi neuschnul ;-))
  Hezký večer

  • M.

   Teda Stano,jak to s tim vresem delas. Muj uz je davno suchy, jako každý rok:-). Dekuji a prima den. M.

 4. Marci, šišky jsou úžasné. Taky jich mám doma plno. Tyhle přírodní dekorace jsou prostě nejlepší a nikdy se neokoukají. K.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )