Saal Digital

Když na manžela vyskočila možnost vyzkoušet fotoknihu od značky Saal Digital – www.saal-digital.cz zdarma, neváhala jsem a zkusila štěstí. To se na mě usmálo a já dostala poměrně velkorysou nabídku.

Vytvořila jsem fotoknihu z našich podzimních výletů v řadě Professional Line s obalem z akrylátového skla, odeslala ji. Obdržela jsem informaci, že kniha dorazí cca za 14 dní, těsně po mém příjezdu z Rigy, ale doma byla nakonec mnohem dříve.

Stáhla jsem si program a pustila se do toho. Využila jsem možnost částečného přednastavení, které mi tvoření urychlilo, ale knihu si můžete udělat buď zcela sami, stranu po straně (Prázdná šablona), nebo naopak vybrat fotky a nechat celé uspořádání fotek na programu (Fotokniha v minutě). Já šla zlatou střední cestou (Automatické návrhy). S programem se mi pracovalo dobře, jen mi chvíli trvalo, než jsem přišla na to, jak na stránku vložit více fotek. Stačilo jen postupně natáhnout tolik fotek, kolik jsem chtěla, na zvolenou stranu, a pak vybrat jedno z nabízených rozložení fotek.

Z knihy jsme s manželem nadšeni. Kvalita fotek je vysoká. Kožený vzhled s akrylátovým sklem je působivý. Nedivím se, jde o ruční práci a je to znát. Jen než jsem z Rigy dorazila domů, někdo (kdo asi?) povrch trochu poškrábal, proto bych příště volila jinou variantu.

Dříve jsem dělávala fotoknihy u konkurenční firmy, takže mám i jiné zkušenosti, ale toto předčilo má očekávání. Máte i vy zkušenosti s produkty firmy Saal Digital? Nebo třeba s jinou podobnou firmou?

Hezké dny.

8 Comments

 1. Marcel, kniha je nádherná, máš v ní krásné fotky. Také jsem u nich jednu mohla vytvořit za recenzi a je to nejhezčí kniha, kterou mám doma, a že jich už mám. Stránky jsou pevné, lesklé a fotky na nich vypadají úžasně. Určitě výborná volba.
  Měj prima víkend. D.

 2. Já jsem zatím dělala dvakrát fotoknihu ve Fotolabu. A měla bych se pustit do té letošní.
  Ta tvoje vypadá moc pěkně.

 3. Ahoj Marci, kniha vypadá úžasně. Taky už jsem nad tím přemýšlela, ale zatím jsem to pořád odkládala 🙂 Tak se k tomu třeba dokopu. Mám dotaz, jdou kromě fotek vkládat i texty? Díky a hezký den, Alča

  • M.

   Alco, omlouvam se za pozdni odpověď. Ano, urcite jdou. Zalezi na rozlozeni fotek, které se nabízí, nektere i s textem. Pokud bys tvořila celou knihu sama, ne s prednastavenim, urcite to take pujde. M.

 4. Marcelko, kniha vypadá úžasně, Bára je kouzelná!
  Sama jsem knihu nikdy nesestavovala, ale děti ji dělaly pro mou mamku – velký úspěch!
  Přeji hezkou neděli, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )