První adventní víkend

… jsme my strávili mimo republiku. Pár fotek si sem uložím, ale než tak učiním, ukážu vám pár vánočně laděných dekorací, které k tomuto období prostě jednoznačně patří.

Začnu adventními kalendáři, protože ty do hry vstoupily jako první hned na začátku prosince. Pokud sem chodíte dlouhodobě, zjistíte, že ty se nemění: sob a anděl naplněné balíčky, co se do jejich kapsiček nevejde, najdou děti v košíku nebo míse pod kalendáři. Novinkou je Pohádkový adventní kalendář. Ten jsem koupila už před rokem, zapomněla ho použít, takže rok zahálel. Opět jsem na něj kompletně zapomněla a když jsem schovávala dárky na obvyklé místo, vykoukl na mě:-). Jde o krátké verze pohádek většinou známých. Střídáme se a čteme je společně.

Ještě než jsem nainstalovala kalendáře, umotala jsem jednoduchý věneček a na něj nalepila pár čerstvých brusinek. Společně s červenou mašlí jsem domů po letech pustila červenou.

Protože mi kolegyně dala bednu zeleného materiálu už někdy v listopadu, využila jsem jeho další část na věnec s jednou svíčkou. Základem byl hotový věneček s aranžovací hmotou. Větvičky jsem tak jen zapíchala a nemusela motat, bylo to hned hotové hned. Dozdobila jsem převážně sušeným materiálem, co jsem měla doma.

A tady se světýlky:

Užívejte tento adventní čas v co největším pokoji.

2 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, vykouzlila si parádní adventní atmosféru. Krásné fotky!
    Taky se mi občas stane, že na nějaký nákup trochu pozapomenu :o)
    Měj pokud možno příjemný den. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )