Podzimní zahrada

Vím, že některé čtenářky uvítají pohled na naši zahradu a protože se opět mění díky zabarvujícímu listí, nafotila jsem pár fotek.

Pořád tu kvete několik kytiček i trávy jsou teď nádherné.

 

 

 

 

 

 

Tenhle krasavec nám na podzim rozsvítí kuchyň, jak září. Máme ho před oknem do kuchyně, ale pozorujeme ho i z obýváku.

Na terase máme připravené dřevo a k večeru si rádi přitápíme. Některé letničky jsem už odklidila, jiné tu mám. Levandule se dala podruhé do květu.

 

 

 

Naše vyvýšené záhony: začali jsme letos, ale ještě není hotovo. Musí se začistit okolí, to ale počká až do příštího roku. Teď tam jsou hlavně bylinky, trochu zeleniny a jahody připravené na příští rok.

Mějte se prima.

18 Comments

 1. Anonymous

  Marcelko, zahrada v podzimní barvách je opravdu úchvatná! Volili jste rostliny opravdu skvěle, máte na co koukat.
  Měj hezký večer, Helena

 2. Monika

  Marcelka, záhrada je nádherne zladená, estetika a vkus je viditeľná na každom zábere. Aj to pódium ste vynikajúco zakonponovali, medzi zeleňou pôsobí veľmi prirodzene.

 3. Alena Vyskočilová

  Prekrásna a prezradíš mi kto je autor, vysadila si ju ty sama alebo si mala profíkov?
  Marcelka, ešte raz nádhera!

  • M.

   Alenko, dekuji moc. Oslovili jsme naší kamarádku zahradni architektu, vytvořila nakres, ze kterého jsme pouzili pouze ten trojuhelnikovy tvar zahonu, kde je nyní podium, nic vic. Ani rostliny, ani nic jiného jsme uz nerealizovali, rostliny v planu ani nebyly, jen nakres, kde bude popelnice, zidky, fontána apod. Takze je to nase práce, metodou pokusu a omylu, hodiny casu na netu, kde jsme hledali rostliny, stromy a pak take mista, kde se daji koupit. Pekny den.

 4. Jééé, plníš mi sny, neb jsem tu jednou psala, jak bych si přála celkový pohled na tu vaši krásnou zahradu.
  Baví mě ta kompozice, to ty sama nebo vám pomohl profík? A můžu se ještě zeptat jak velká?
  Tak já balím stan a s dovolením se k vám na zahradu nastěhuji, jen než opadá listí 🙂

  • M.

   Marti, rada jsem ten sen splnila:-). A na otázku zda profik nebo ja kopiruji odpověď, kterou jsem psala jiz Alence: Oslovili jsme naší kamarádku zahradni architektu, vytvořila nakres, ze kterého jsme pouzili pouze ten trojuhelnikovy tvar zahonu, kde je nyní podium, nic vic. Ani rostliny, ani nic jiného jsme uz nerealizovali, finalni rostliny v planu ani nebyly, pouze nejake kere v mistech, kde mely byt kere jen pro predstavu atd., nakres, kde bude popelnice, zidky, fontána apod. Takze je to nase práce, metodou pokusu a omylu, hodiny casu na netu, kde jsme hledali rostliny, stromy a pak take mista, kde se daji koupit.
   Plan byl sice pekny, ale seznam rostlin jsem uz nemeli, tak jsme si ho vymysleli. Třeba tam, co je podium, bylo jezirko s vodopádem, v hodne modernim stylu. Nekere věci ani realizovat nesly kvůli uzemnimu planu.
   Zahrada ma kolem 1000m2.
   A klidne prijed:-). Pekny den. M.

 5. Veronika P.

  Opravdu nádherná zahrada, Marci, jste vážně šikovní! Koukat do té vaší zahrady musí být lepší než televize ;-)…
  V.

 6. Marcelko, stále dokola si prohlížím fotky ze zahrádky. Jsou jako z nějakého časopisu, to je taková nádhera. Pódium jak je krásně obrostlé, na takovém malém prostoru (kolem pódia) tolik kytiček a barviček. Nemohu se vynadívat. Opravdu se kochám a smekám nad Tvojí tvořivostí.
  Přeji fajn sobotu. D.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )