Podzimní květina ve veselých barvách

Včera jsem se vrátila z mého pobytu v Rize. Týden utekl jako voda. Mé tělo to ustálo a zvládlo vše i v trochu ztížených zdravotních podmínkách. Pokud mě sledujete na IG, asi víte, že jsme výletili, viděli památky apod. Fotek mám dost, sdílela jsem velmi málo. Nebyl čas, vlastně ani tolik chuť. Spíše jsem si ty chvíle v Rize užívala a snažila se naplno vnímat. Znáte to, někdy člověk stále fotí, ale ta realita mu při snaze zachytit ten nej záběr trochu uniká. Plánuji samostatný článek, kde moji cestu zmapuji.

Dnes jsem se odpoledne věnovala zahradě, další kus práce za mnou. Byla by škoda toho pěkného počasí nevyužít. Při té příležitosti jsem si udělala zřejmě jednu z posledních květin v několika různých barevných odstínech. Mimochodem je až neuvěřitelné, jakou změnou zahrada prošla za jeden jediný týden. Mnoho listí opadalo a celkově se zahrada hodně zabarvila do podzimních odstínů.

Zítra bych ještě chtěla ostříhat pár keřů před domem a také připravit cibule tulipánů do květníků, abych jich měla příští rok na jaře plné nádoby jako letos. Krása to byla. Snad se zadaří. A taky potřebuju nutně uklidit:-).

Hezký víkend všem.

6 Comments

 1. Moc kràsné fotky. Taky už naše zahrada obléká podzimní háv. Některá kvítka už mají odzvoníno. Muškáty na oknech jsouještě OK,ale v závěsných květináčích na pergole už nestojí za nic. Chystám se místo nich naaranžovat podzim.. Těším se na Tvoje fotky z výletu. Měj se hezky! HANKA

 2. Helena Davidová

  Marcelko, moc se těším na tvou reportáž. Doma máš krásně, kytice na stole jen září! Na podzimní práce se člověk musí vrhnout okamžitě, když je slušně, protože za hodinu u nás z plného slunce prší :o) Zdaleka hotovo nemám!
  Ať se ti daří! pa, Helena

 3. Marcelko, moc hezká kytička. já už bych taky měla vázu obměnit – mám tam už až tři týdny větvičky s barevným listím a už mi začínají opadávat. Asi přišel čas na vázu se šípkovou větvičkou – to je taková moje podzimní klasika 🙂
  Měj se fajn a těším se na článek o Rize.

  • M.

   Stano, sipek je urcite dobra volba, a kdyz tam neco vydrzi tri tydny, tak je tp vyborny vykon:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )