Papyrus v ložnici

Víkend přinesl i kalendářní podzim a já na zahradě pozoruji čím dál více barevného listí, některé barvy jsou ohromující již teď a to se mnoho stromů a keřů teprve zabarví. To je na podzimu to nej. No a pokud se k tomu přidá i slibované sluníčko na dny volna, tak už mi nebude chybět snad vůbec nic.

Nejsem sice ještě stoprocentně fit, ale funguju. Honzíka vezu odpoledne k babičce, ten už musí dobrat léky, jinak se také tváří zdravě.

O víkendu jsem přesunula papyrus domů, našla jsem mu místo v ložnici, protože pěkně narostl. Začaly mu venku trochu žloutnout listy, snad to bylo trochu ochuzenou zálivkou v posledních dnech a vše se urovná.

Mám ho ve starém zavařovacím hrnci, hned vedle jsem postavila další “plechovku”. Chtěla jsem si ji koupit na letní oslavu Honzíka, abych měla v čem chladit láhev vína, ale než jsem se rozhoupala ke koupi, byla pryč. Teď jsem ji sehnala a usadila do ní pileu, i když stálého obyvatele jí zatím hledám. Pravděpodobně se bude měnit, stejně jako její využití.

 

 

 

 

 

Jinak mi dnešek přijde trochu podivný, jsem nějaká popletená, až jsem si spletla pracovní dobu a nedorazila na hodinu včas s tím, že učím o hodinu déle. Stanou se i horší věci, studentům to očividně nevadilo:-).

Moc mě mrzí smutná zpráva o odchodu Jana Třísky, podle mě obrovského hereckého velikána a jedinečné osobnosti jako takové. Před pár dny jsem ho ještě obdivovala ve filmu Po strništi bos. I přes vysoký věk podával stále skvělé výkony.

Mějte hezké a klidné podzimní dny.

14 Comments

 1. Alena Vyskočilová

  Plechovku mám:-) Sú v nej granule, ale idem ich dať do sádelníkov, lebo modrastú na jeseň v kuchyni nechcem a bezlepkáče už nie sú aj tak aktuálne, som figh fat-low carb!
  Nevedela som čo do nej a skvele si ma inšpirovala, presuniem do nej rastlinu na zazimovanie, teda nejakú bylinu:-)
  Papirus v hrnci je naj, je môj víťaz, takto to fakt milujem, mňa čakajú vonku dva hrnce:-)

  • M.

   Tak ta dietka zni hodne sofistikovane:-). Dekuji, Alenko, budu se tesit na dalsi fotky od vas. M.

 2. Kyblík je skvělý Marci :-). Taky se mi to stává – než se rozkoukám, daná věci už není. Nechci nákup většinou uspěchat a pak to tak dopadá.
  Herec s velkým H!
  Hezký večer D.

 3. Nina K.

  Dobrý den Marcelko, papyrus je opravdu nádherný, jste šikovná pěstitelka! Ráda se kochám fotkami vaší zahrady, případně květin doma. Včerejší den byl opravdu podivný, celý den jsem měla náladu pod psa, také mě velmi zasáhla smrt pana Třísky.
  Ale večer mi náladu něco zvedlo – náhody asi existují a já jsem vyhrála u LucieLiving v její soutěži. Udělalo mi to radost jako malému dítěti , že její roztomilé děti společně vylosovaly zrovna můj komentář.
  Doufám, že i Vy máte dnes lepší den. Přeji pěkné dny a nemoci ať už dají pokoj. Zdraví Nina

  • M.

   Nino, dekuji, nevim, uvidíme co to zloutnuti listu… Asi bylo včera něco ve vzduchu:-). Kazdopadne gratuluji k vyhre, moc Vam to preju:-). Mejte hezke dny. M.

 4. Helena

  Marcelko, krásný papyrus i celé zátiší!
  Zpráva o smrti Jana Třisky mě zastihla na pláži a zakalila ten zářivý den…
  Pa, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )