Oybin

…lázeňské městečko kousek od Žitavy, kam jsme vyrazili o jarních prázdninách nás nadchlo. Nemáme to až tak daleko a my ho objevili až teď.

Přilákala nás hlavně zřícenina hradu a kláštera. To vám je taková nádhera! Nečekala jsem nic a našla mnohé.

Jde o poměrně veliký objekt, který můžete prolézat a prozkoumávat v jeho bezprostředním okolí opravdu dlouho. Kostel byl vybudován za vlády Karla IV. a je velmi působivý i v dnešní době. Areál má úžasnou atmosféru, hlavně prostor kláštera. Můžete sejít do podzemí, vylézt na věž, projít se na vyhlídku přes přilehlý hřbitov, kochat se výhledy, dát si něco v hospůdce nebo se něco dozvědět z historie a to i v případě, že nemluvíte německy, protože informace jsou tam všude i v češtině.

Mám mnoho fotek a nevím, zda vás budou bavit až do konce, ale já je tu chci mít. Začneme v kostele, který míjíte po cestě z parkoviště pod hradem.

Kostel byl vystaven v 18. století a pro mě nejpozoruhodnější byla výmalba výzdoby grisajovou technikou s biblickými motivy.

…a to je on zvenčí…
…a tady zpětný pohled po cestě k hradu…
…a dál rytířskou soutěskou…
…krásnou přírodou…
…až k hradu…
…z expozice v hradu…
…původní vzhled…
…vlevo kostel, vpravo hrad…
…a tady už po schodech do kláštera…
…pohled z věže na hrad…
…hřbitov…
…a tady se můžete najíst…
…v pozadí klášter…
…a okolní příroda…

Vím, fotek je milion, ale věřte, i tak jsem hodně selektovala, přesto ještě pár z místa pod hradem. Celé městečko je moc pěkné, upravené tak, jak to Němci umí, co si budeme povídat. Věřím, že posezení v kavárnách musí být v létě příjemnou tečkou za výletem. My si ale užili nádherného podzimního počasí všedního dne bez lidí.

Tak pokud jste došli až sem, klobouk dolů:-).

Zítra křtíme knížku Krásné Vánoce, o které jsem se zde již zmiňovala. I o tom jsem vám chtěla napsat, stejně jako o dárcích, které mi přišly v rámci naší poslední výměny, ale nestíhám a v pátek letím na další výlet, sice služební, ale pro mě o to zajímavější, a tak se ozvu až poté a resty snad doženu.

Mějte se fajn.

10 Comments

 1. Marcelko, došla jsem a ráda! Tohle místo okouzlilo i nás, slibujeme si, že jsme tam nebyli naposledy. Jen tu kavárnu jsme vynechali, Aarona pochod do kopce a prolézání neunavilo, naopak :o)
  Měj hezký den, Helena

  PS: přeji vydařený křest a šťastnou cestu!

 2. Ilona

  Marcelko,
  nádhera 🙂
  Toto místo mám už dlouho na seznamu také !
  Užij si křest knížky, služební cestu a zase tady na viděnou !

 3. I já mám Oibynv plánu míst, které chci navštívit. Teď zrovna sice nejsme daleko, ale nevyšlo to. Snad až příště. O to raději jsem se nechala navnadit tvými fotkami.
  Hezké další dny

 4. Nádhera. Marcel, došla jsem až do konce a moc se mi výlet líbil. Toto místo vůbec neznám a jsem ráda, že si nás sem vzala. Krásné fotky rozsáhlého komplexu, věřím, že si zde každý najde to své.
  Přeji Ti, ať se křest povede a užij si další výlet. D.

 5. Alena Vyskočilová

  Nádhera, Marceli, a ak sa môžem opýtať, zmenila si miesto, už neučíš?
  Pozerala som fotky z krstu u vintagelover, ale nevidela som ťa:-) papa

  • M.

   Alenko, dekuji, ucim a místo jsem menila uz minuly rok:-). A na fotce u Moniky jsem v zelenem:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )