Ostrá u Lysé nad Labem – Botanicus

Ti, co sledují můj instagram, už vědí, že jsme se minulý týden vydali s dětmi na výlet do Centra řemesel a bylinné zahrady v Ostré.

Já tu kdysi byla se školními dětmi na výletě a těšila jsem se, až se sem jednou vrátím s těmi svými. Uteklo to a my si to užili i s kamarády.

Děti si zde mohou zjednodušeně vyzkoušet různá řemesla, třeba výrobu papŕu:

 

rýžování zlata:

 

výrobu svíček:

 

Ty vznikají opětovným ponořením knotu do kádě s voskem, takže to chvíli zabere. Ta největší svíčka údajně vznikla ponořením 100x:-).

Nevynechali jsme ani výrobu mýdel. Tam se mi moc líbilo, bylinky a vůně všude kolem:-):

 

 

 

 

Honzík si vyzkoušel i lukostřelbu:

Jedli jsme v hodovně a v palačinkárně:

Platí se tu groši, které si směníte u vstupu. Ceny nejsou přemrštěné, plátek kuřecího nebo vepřového masa 6 grošů /1groš – 10 Kč/, miska salátu 1 groš, bramborák 1 groš atd.

Najdete tu i další zábavu v podobě rytí na dřevo, výroby provazu, panenek, zdobení perníčků a další činnosti.  Myslím, že se zde zabaví každý, spíš od věku cca 4 let.

Pár fotek vesničky:

 

 

 

 

Mnohé z vás by určitě potěšily bylinkové zahrady. Mnoho záhonů plných bylin, rostlin, ale i míst k posezení, nebo třeba zábava zejména pro děti v podobě bludiště.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vím, zase mnoho fotek, ale pokud tam zavítáte, pochopíte, k vidění i zažití je tam toho mnoho:-).

Hezké odpoledne.

 

26 Comments

 1. Taky jsem tam byla…jídlo super a je to tam hezký oddych mimo hlavní město. Vždycky když jedu do Prahy si kupuji jejich mýdla, u nás ve městě Botanicus byl, ale neuživil se.

  • M.

   Není to uplne levna kosmetika, ale ja ji ted testuji a urcite poreferuji i zde:-). Pekny vecer. M.

  • M.

   Alenko, jak jsem psala, byla jsem tam před mnohými lety a jako by se nic nezmenilo, stale stejne dobre, udrzovane, jen ta zahrada povyrostla, tu jsem nepoznala:-). M.

 2. Marcel, to je tak úžasné místo a nádherné fotky. Už si je prohlížím po několikáté a tam bych se někdy chtěla podívat. Děkuji za tip a fotek z takovýchto míst, není nikdy dost.
  Přeji příjemný večer. D.

  • M.

   Daso, moc a moc dekuji, je to tam skutecne nadherne, clovek jen cvaka, nemusi se nic aranžovat, proste to tam je takove jako na fotkách:-), v realu samozrejme ještě lepsi, ty vune clovek nezachyti:-). M.

 3. Marci, to vypadá úžasně, vůbec jsem netušila, že takové místo existuje. Tohle je perfektní pro děti, je lepší všechno jednou vidět, než o tom 100x slyšet. Samotné by se mi to líbilo. Měli jste super výlet! K.

  • M.

   Kako, potkali jsme tam i dve damy, které si tam zasly jen tak, bez deti, je mozen si to uzit proste v ruznem veku:-). M.

 4. Take se tam chystam. Moje skolkove deti tam jeli az po mem odchodu na rodicovskou, tak si chvilku pockam na prislusny vek Rozinky 🙂

  • M.

   Take jsem si počkala, uteklo to, ale i po tech vice jak deseti letech je to tam stale tak pekne jako před lety. M.

 5. Hmm, mýdla viď 🙂

  Domča tam byl se školou. A jak se netěšil! Tisíckrát jsem slyšela: a musím tam?
  Pak se vrátit nadšený a pusa mu jela jako kolovrátek. Suvenýry taky dovezl. Už se těším, až tam pojedeme všichni spolu 🙂

  Krásné fotky!

 6. Helena

  Marcelko, poprvé jsem tam byla před 15 lety. Teď jsem to spočítala… Děti byly nadšené a my také. Podle tvých fotek vidím, že se z toho kouzla nic neztratilo…
  Měj se moc hezky, Helena

  • M.

   Helenko, presne tak, ja to nevim presne, ale byla jsem tam take před vice nez dekádou, mam z toho stejny pocit:-). Hezky vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )