Opět zahradní…

V tomto počasí se nic moc dělat nedá, tedy alespoň má aktivita ohromně klesá. Nicnedělání prokládám bazénem, činím jen to, co je nezbytně nutné, ani k pc moc nesedám, na fotky z hor tedy zatím nedošlo. Nabízím pár záběrů ze zahrady.

podle aplikace jde o kozí bradu

U pergoly máme třetím rokem popínavé hortenzie, vloni ani jeden květ, letos o poznání lepší.

A už poslední luční, manžel začal se sekáním…

…toto by měl být vičenec, mám to z aplikace, stoprocentní to není…
…a toto úročník bolhoj…
…a tato žluté rostlinka zřejmě chryzatntémovka…

Je s podivem, že jsme se snažili udělat louku v barvě červené, nicméně převládá žlutá:-).

A tady česnek sicilský. Asi jsem někdy omylem pořídila právě tento kultivar, protože bych raději ty typické fialová koule, ale neva, je taky pěkný:-).

Kolikrát žasnu, co se mi na té zahradě objeví. Teď mám místa, kde se mi vysemenilo něco, zatím nevím co, ale je tam toho asi bambilion, trošku se bojím, aby nás to nevytlačilo :-), uvidíme, až si budu jistá, nechám nebo zredukuji.

Dobře se s vedry poperte a mějte se hezky.

6 Comments

 1. Marcelko, pěkné fotky. To, že se mi někde něco vysemení a pak se to snaží vytlačit vše okolo, znám. Momentálně to vypadá na boj se slézovou růží – předloni jsem jednu dostala, loni už jsem jich několik vyplela a další dvě přesadila mimo květinovou zahrádku. A letos tam mám další asi tři, mají na květ, tak je nedám vykvést, ale pak na ně vezmu lopatku a půjdou taky někam jinam. A měsíčky aktuálně taky považujeme v podstatě za plevel….
  Hezký den

  • M.

   Ta ruze je ale moc pekna! I kdyz chapu, ze vseho moc skodi. Mne se vysemenila hlavne verbena, mam skutecne stovky, mozna i tisice rostlinek vsude, neuveritelne. Vcera jsem se s tim pokusila vyporadat:-). M.

 2. Helena Davidová

  Marcelko, moc krásné fotky! Koukám, že Stáňa taky umí plet (já si už tak zlikvidovala ledasco…). Připomněla si mi, že česneky jsem taky kupovala, kdo ví, kam se ztratily…
  Měj hezký večer, Helena

  • M.

   Ano, nekdy se prilis mnoho peclivosti nevyplaci:-). Cesneky asi obcas vyhniji, nebo mysi? Hezke dny. M.

 3. Marcelko, moc krásně a rozmanitě ti to kvete na zahradě. Jak píšeš, v těch vedrech toho moc dělat nešlo…taky jsem to skoro nic nedělání prokládala bazénem a pak v mezičase jsem něco vyplévala ze zahrádky. Dodnes mě tam trápí svlačec. Jinak úroda nepočká a tak došlo i na nějaké to zavařování. Přeju pěkný zbytek školního roku a hlavně krásné a zasloužené prázdniny;-)

  • M.

   Svlacec je holomek a zavarovani zdar! Ja vetsinou tolik urody nemam, spis jen tak utrhnout a rovnou snist:-). Chodim si na sklenice s urodou k mamce do sklepa:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )