Obývák bez stromku

Úklidem vánočních dekorací se dům tak nějak znovu nadechne, je najednou více místa, možná i více světla. Letos mi ta změna přišla snad ještě o něco více patrná. Možná je to větvemi, které na okně byly v době adventní.

Nikde nic, méně polštářů!!!, žádná kytka, svíčka, váza, nic. To pro mě není moc typiclé. Minimalismus je určitě fajn, ale pro mě dlouhodobě asi ne:-). Netrvalo dlouho a já vyrazila pro cibuloviny. Jenže v mém oblíbeném obchůdku pusto a prázdno. Minimum zboží. To mě neodradilo a ač jsem chtěla mnohem více cibulovin, alespoň jednu jsem dovezla. A líbí se i naší Micce:-).

…do vázy dejte různé vštvičky…já bříza a modřín a jalovec, poté hyacint a mech, nebo cokoliv jiného, dekorace hotová…
…dnes je slečně 8 měsíců, letí to:-)..

Tak hezké lednové dny. Ani mi teď v tom počasí tolik nevadí, že nemusím jezdit autem, abych si tu na tu distanční výuku jen nestěžovala, i klady to má:-). Sníh za okny je prostě náramný. Děti si konečně zabobují i v nížině. A maminka taky:-).

10 Comments

 1. Už když jsem viděla titulek článku, tak jsem se těšila, co za dekoraci jsi vymyslela. A nezklamala jsi 😀 – je to moc pěkné.
  Já mám pořád ještě ve vázičce tis se světýlky a korálkovými ozdobami – tis ještě pořád vypadá krásně, tak je mi líto ho vyhodit, když váza je to taková vánoční…
  Měj se fajn

 2. Marcelko, vidím, že máš parádní kontrolorku všech změn a dekorací!
  Přeji příjemný den a užij si ten sníh! Helena

  • Anonymous

   Marcelko, máte to krásné, prosvětlené, možná je to i tím sněhem venku, který se takto ohlašuje v místnosti. Fotky s hyacintem a Mickou jsou naprosto kouzelné!

 3. Anonymous

  Marcelko, máte to krásné, prosvětlené, možná je to i tím sněhem venku, který se takto ohlašuje v místnosti. Fotky s hyacintem a Mickou jsou naprosto kouzelné!

 4. Marcel, máš opět krásně nadekorováno i vše nafoceno. A Miccka jak je zvědavá…, no, musí si k té omamné vůni přičichnout. U nás dnes chumelí, ale takové mini krupky, cinká to do parapetů. Také jsem ráda, že nemusím na cesty, ale myslím, že příští týden, nejpozději ten další, už vyrazím. Pokud vláda otevře vybrané obchody. :o)
  Přeji fajn dny. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, ty kytyk ji fakt lakaji:-). Na cestach opatrne, ale kdo vi, jak to s temi obchody bude, no snad jo! M.

 5. Krásně nadekorovaný hyacint a vidím, že ti už krásně kvete, ty moje teprve začínají pučet. Naše fenečka měla teď taky osm měsíců, tak přeju micce ať pěkně roste;-)

  • M.

   Dekuji moc, Hani. Ja uz ho dost nakvetly koupila, jiny nebyl:-). At i vam fenecka dela samou radost. Jinak jsem zase koukala na hezke dekorace u vas doma a dodatecne vse nej k narozeninam, mladosko!:-) M.

 6. Krásné je to nadechnutí po uklizení Vánoc. Hyacinty jsem stihla ještě před Vánoci, tak už jsou jenom zelené 😉 Hezké dny Marci, D.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )