Na zahradě touto dobou

Vím, že jaro je ještě daleko, ale já už měla chuť na změnu a seschlé jehličí jsem proto vyměnila za jarní cibuloviny a mech. Toho máme na zahradě spoustu, nějaký mám ještě z lesa od rodičů. Je úžasný. Stačí mu dopřát vláhu a i když seschne, brzy se opět vzpamatuje a hezky zazelená. I když v trávníku bych přece jen preferovala trávu:-).

Truhlíky a nádoby jsem osázela klasikou: krokusy, hyacinty, tulipány.

Místy se zahrada tváří jarně, spousta keřů pučí.

12 Comments

 1. Moc hezké fotky z předjarní zahrady. V neděli bylo nádherně, to se na zahradě skutečně dalo už něco alespoň poklidit… Uvidíme, co nám počasí nachystá.
  Marcelko, měj krásný den. Helena

 2. Lehce jsem jen nahlédla do jednoho z velkých květináčů na terase kde mám zasazené nově zakoupené krokusy ve velmi zajímavých barevných kombinacích. Fotit zatím po zahradě moc nemůžu, po posledních třech dnech kdy neustále pršelo mi trochu plave a čvachtá, a já si potřebuju lehnout do trávy…. ale doufám, že o víkendu se něco podaří nafotit… aranžmá máš velmi podařená!

  • M.

   Dekuji moc, Vendy, zatím to na valeni v trave nevypada:-), ale venku snad krokusy ještě chvili vydrzi a bude co fotit:-). M.

 3. Marcelko, hezky se to u vás začíná probouzet. Já už jsem také zahradničila, během února jsem ostříhala tři jabloně a teď mne čeká úklid větviček, ty jsem nějak nestihla poklidit. A dnes nám na chvilku zase nasněžilo. .o)
  Přeji krásný víkend. D.

 4. My máme na chalupě mech hlavně v trávníku (a pak ještě na eternitové střeše stodoly) a mým přáním je vyhubit ho na obou místech :).
  Ty máš ale dekorace moc pěkné 🙂

  • M.

   Mech mam moc rada, ale na zahrade ho take nechci:-(. Je ho cim dal tim vic. Hezkou nedeli, Stano. M.

 5. Úžasné fotky.
  Já díky velice příjemné poloze už na zahradě letos dělala, musela jsem zakrátit brzké jarní traviny, protože už hodně narašily, plaménky, růže šílí.
  A o skalničkách ani nemluvím, skutečně jsem sebou musela hodit, všechny jsou vydatně obražené.
  A samozřejmě nejvíce se daří plevelu, ten jede, počasí nepočasí.
  Přeji kouzelný víkend …

  • M.

   Dekuji moc.
   Ano, práce na zahrade uz doslova vola. Brzy budu muset zaujmout svoji pozici:-). PReji hezky den. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )