Letošní cukroví

Jako každý rok si sem pro inspiraci uložím pár fotek cukroví. Dělala jsem klasiku, jinou jsem zase neupekla vůbec (linecké), a také jsem přidala recepty nové.

Perníčky moc zdobit neumím, nedaří se mi poleva, tedy párkrát to nevyšlo, tak už se o to nepokouším. Letos jsem nakoupila tuby, co zahřejete, a zkusila pár perníčků ozdobit. Výsledek odpovídá mému umu, ve třetí třídě jsem měla z výtvarky na vysvědčení dvojku. Dodnes to beru jako křivdu, ale třeba jsem si to zasloužila:-). Neva, to je minulost. Perníčky jsou moc dobré, to je hlavní. Použila jsem do nich koření z obchodu kitchinette.cz.

Zkusila jsem podle kitchenette i sušenky, ty mi ale zas tak nechutnají. Je pravda, že recept nemám 1:1.

Novinkou jsou kokosové sušenky a tyhle mandlové rohlíčky podle Garden and kitchen.

Na fotce nemám kokosky, které jsem nakonec zkusila ještě podle receptu Péti na IG pod jménem home_by.petra. Recept nemůže být snazší: jedno Salko a kokos.

Chybí mi tu i úlky, ty jsem dělala o víkendu. Ještě zkusím pusinky ze zbylých bílků a hotovo. Perníčky a rohlíčky jsou klasika, milují je děti, takže to byla nutnost. Teď to ještě uhlídat, aby do těch Vánoc něco zbylo:-).

Já dnes nastoupila po pauze do práce, děti doma, už jim je trochu lépe, stonají od minulého týdne. Hlavně abychom si ty svátky užili, když advent úplně nevyšel.

Už se těším na kávičku a cukroví:-).

Pěkný večer a hlavně zdraví.

6 Comments

 1. Marcelko, máš to pěkné. Já naopak peču každý rok to samé – máme několik oblíbených druhů, bez kterých by nebyly Vánoce (a v zájmu toho, abychom po svátcích prošli dveřmi, už nic dalšího nepřidávám). Letos ještě nemá úlky (my jim tedy říkáme vosí hnízda) – ty mne čekají zítra. A vypustila jsem kokosové kostky, ty už nestíhám.
  Měj se fajn a ať jste všichni zdraví

  • M.

   Stano, klasiku chapu, ja pak jinde rada ochutnavam takove cukrovi, co sama nedelam, kazdy rok zkousim i neco noveho, nekdy mene uspesne:-). M.

 2. Helena

  Marcelko, dvojku bych ti opravdu nedala. Se zdobením perníčků jsem na tom já o poznání hůř!
  Ty rohlíčky se mi taky líbily, ale nakonec na ně nedošlo!
  Ráda jsem nakoukla, je u vás moc hezky.
  Moc zdravím, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )