Krásné pondělí velikonoční

I letos jsem barvila vajíčka přírodně – v zelí, řepě a cibulových slupkách. Stejně jako vloni jsem nesehnala vajíčka bílá, takže barvy tolik nevynikly, hlavně řepa. Vajíčka byla řepou obarvena jen slabě. Odjížděla jsem pryč a dala manželovi instrukce vajíčka z nálevu za chvíli vyndat. Jemu se ale zdála světlá, tak i ty z řepy dal do nálevu ze zelí. Vznikla vajíčka do zelena, taková maskáčová:-). Vajíčka pečená – perníková -jsou od mojí mamky, dělá je každoročně a jsou výborná.

 

 

 

 

 

 

Já jdu vyhlížet koledníky. Užijte si dnešní den podle svých představ. Krásné velikonoční pondělí.

14 Comments

 1. Já jsme letos nebarvila vůbec 🙂 Ta perníková vypadají nádherně. Jak perník nemusím, tyhle bych si dala 😉 Krásné velikonoční pondělí D.

  • M.

   Dekuji, Dani, ano, ona i ta prirodni barva je hezka, souhlasim, natoz když se podari sehnat bila:-). Uzijte dnesni den. Pa M.

 2. I když Ti nemusí vajíčka připadat dokonalá, Tvoje fotky z nich dokonalá prostě udělaly.
  Krásné pomlázkové pondělí, Marcelko!
  Henrieta

 3. Vajíčka se vám povedly 🙂 Já jsem si už dřív namalovala pár vyfouknutých vajíček na dekoraci. Koledníky nečekáme, tyhle tradice nedodržujeme. Hezký den, K.

 4. Vajíčka vypadají nádherně, přírodně. Krásně nafoceno.
  Já barvím již léta jen v cibulových slupkách. :O)
  Marcelko, přeji ti krásné Velikonoční pondělí.

  • M.

   Ty z cibulove slupky vysly nejlepe, dělala jsem prvne, urcite u toho zustanu. Dekuji, Daso, a hezke odpoledne. M.

 5. Já letos sice barvila, ale ani jsem je nestihla vyfotit. Rozdávali jsme velikonoční “výslužku” dětem sousedů na chalupě o den dřív, protože jsme se kvůli manželově práci vraceli z chalupy už včera k večeru. Barvila jsem jen v cibuli a vyšlo to hezky – možná by se mi s nimi povedly taky slušné fotky. Každopádne ty tvoje jsou, Marrcelko, super.
  Hezké velikonoční pondělí

  • M.

   To je hezke, ze dodržujete tradici na chalupe. Cibulove vysly nejlepe i u me, priste je udelam takto zase. Dekuji a hzeke odpoledne. M.

 6. Tady každý (nejen bloger) barví vajíčka úplně jinak. Hotová exkurze do cizích domovů 🙂
  Perník je hezká tradice, u nás se peče jen o vánocích.

 7. Anonymous

  Zdravím, k vám se tyhle vajíčka hodí a nafocena jsou krásně. Já letos neuděla krom vejdumků vůbec nic :-))), Kája.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )