Kaštany

Podzim je úžasný z mnoha důvodů. Třeba díky plodům, na které je bohatý.

Po cestě na masáž mám už roky vyhlídnuté jedlé kaštany, takže jsem i letos přibrzdila a utrhla si větvičky s plody.

Horší jsou na podzim ty nemoci a nachlazení, ale hodlám se s nimi poprat. I když dnes jsem den sama doma navzdory rýmě “musela” využít k úklidu, ale i pečení, tvoření, dokonce ke stěhování drobného nábytku a dekorací (jen naznačím, že ani toto místo výše na fotce už nevypadá takto), věřím, že se přes víkend dám do pořádku. A třeba zvládnu probrat dnes nafocené fotky.

Stihla jsem se podívat na nové díly série pořadu o bydlení Bydlet jako na ČT1. Dávají ho každou sobotu v 18,00. Koukáte? Odkaz zde. Moc se mi líbil první díl, kdy předělávali altán v řeckém stylu.

Mějte se krásně.

4 Comments

 1. Marcelko, doufám, že ti je líp! Já mám své první smrkání a kašlání skoro za sebou, asi z klimatizace v letadle…
  Kaštany jsou velmi dekorativní, a ten tvůj hruškový koláč… nádhera! Taky jsem pekla si hruškami, ale na slano…
  Na pořad se nedívám, je to pro mě nevhodný čas a pustit si to ze záznamu často zapomenu…
  Přeji hezkou neděli, Helena

  • M.

   Helenko, dekuji, zatím uvidíme, co tomu dnes reknou klouby, včera trochu remcaly:-). Klimatizace je previt, tak preju, at je dobře.S hruskami na slano? Tak to zni zajimave:-). Pekny den. M.

 2. Ivana

  Marcelko, podzim miluji. A ze stejného důvodu – je kolem tolik nádherných plodů! Už mám svá místa, kam chodím na šípky, žaludy, kaštany, plody kaliny atd. Pro některé si musím zajet autem a poblíž přistavit, přesně tak jak ty s jedlými kaštany 🙂
  Krásnou neděli, I.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )