Kaštanový…

příspěvek nesmí chybět. Miluju kaštany, nejvíce ty čerstvě vylouplé, krásně lesklé.

Už jako malá jsem ráda chodila na kaštany.  Znamenalo to přejít velký kus pole k místu, kde rostly dva kaštany jako solitéry. Z dálky se tvářily jako jeden, stály v řadě za sebou. Pomocí klacků jsme pak shazovaly kaštany spolu s dalšími dětmi.

I v dospělosti neodolám a každý rok jich pár nanosím domů. Také děti jich teď z výletu donesly plné kapsy. Čím to je, že nás tak přitahují?

Usušíme je a na Štědrý den je odneseme do krmelce zvířátkům.

 

 

 

 

 

Hezký den.

22 Comments

 1. Marcel, také mám rada kaštany, ale letos jsem je ještě nenasbírala. Tedy jenom pár ks mám, ale to je nic. Snad už budeme mít víc času a někam se i podíváme. Líbí se mi, jak jsou lesklé, než seschnou. Krásné fotky a krásnou neděli přeji. D:

 2. Marci, taky mám kaštany ráda a nesmí u nás chybět. Zatím jsem jejich sběr nestihla, ale napravím to, co nejdříve 🙂 A proč nás přitahují? Říká se, že když je držíš v dlaních, dodávají energii. Doma působí mimo jiné proti molům a jejich výluh v alkoholu nebo třeba alpě se používá k potírání bolestivých míst – např. kloubů apod. 😉 K.

  • M.

   No když vy tak hezky vyletíte, ze je jasne, ze kastany ještě nemate:-). A ano, uz jsem o nich slyšela, ze dodavaji energii, ale ty jejich další prednosti neznam, takze dekuji. M.

 3. Martina Puchingerová

  Krásné! Také je milujeme. Včera ráno jsem s dětmi sedla na kolo a jeli jsme ke kaštanu, tady ve městě. Bylo ráno 9hod, moc lidí ještě nechodilo a klackami jsme je shazovali. Vrátila jsem se do dětství, když po cestě ze školy, z toho samého stromu, jsme kaštany zdolávali. Na Štědrý den je také odnášíme zvířátkům a máme z nich obrovskou radost.

 4. Taky mám kaštany, hlavně ty čerstvě vylouplé. Dost často je nosím kus podzimu v kapse a beru je často do ruky. Letos jsem sebrala první (a zapomněla ho na chalupě)
  Hezký večer

  • M.

   Presne tak, Stano, ty cerstve jsou nej:-). Urcite si pro ne na chalupu brzy dojedes:-). M.

 5. My ty kaštany stále nemáme, budeme muset na ně jít cíleně nebo už nebudou. Jsou krásná dekorace :-)) Krásný den Marci, D.

 6. Helena

  Marcelko, dneska jsem se o kaštany “prala” s Aaronkem :o) I on je má rád, myslel si, že je sbírám pro něj.
  Krásné fotky!
  Pa, Helena

 7. Veronika P.

  Kdo by je nemiloval! K té jejich energii – každý rok, když začnou lekce jógy, na které chodím, naše cvičitelka dává každé účastnici tři kaštany na uvítanou s vysvětlením, že vlastně každý kaštan nese v sobě tu sílu, energii vyloupnout se a vyrůst v krásný, urostlý strom, proto je máme nosit při sobě, aby nám tu energii předávaly. Je to hezká tradice a vždy se na ni těším ;-)…
  V.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )