Je libo makronku?

V týdnu dcera slavila osmé narozeniny. Udělali jsme si jen komorní předání dárků a malé posezení v rámci naší rodiny, ale dnes se koná oslava pro děti, takže mě čeká dost příprav, hlavně dort. Dělám jednoduchý, základ mám od Lucky z blogu Nesto, pak jednoduše dozdobím, snad se povede. Na zdobení zahrady se těším. To je výhoda letních dětí, slavíme venku.

Pro děti chystám malování na kamínky, tetovací salón a menší hru, kdy si rozbalují dárek. Kdysi jsem tento nápad zahlédla u Moniky z kopečku, je to už mnoho let a praktikuji to zatím stále. Vezmu drobnosti a balím tolik balíčků do sebe, jako je účastníků oslavy. Takže součástí druhého balíčku je nějaká drobnost a zárověň již i první zabalený balíček, snad je to srozumitelné:-). Na konci tedy máte jeden dárek. Poté se pouští hudba, dárek koluje v kruhu mezi dětmi a když hudba přestane hrát, ten, kdo má dárek v ruce, rozbaluje – jen první “slupku”, poté se celý proces opakuje, dokud všichni nerozbalí jeden balíček.

Nejdříve pár fotek z oslavy u nás.

A tady se dostávám k názvu článku. Do balíčku pro děti jsem dala několik drobností z Bonami. Ano, seženete tam i hračky.

makronky jsou ve skutečnosti gumy
tetovačky – část použiju v tetovacím salónu, část je v balíčcích pro holčičky
poslední drobností jsou fixy od značky Djeco
a tady je dárek pro kluka – kompas, zároveň vidíte již předchozí zabalený dáreček v tom růžovém papíru se srdíčky, ten se stal součástí toho chlapeckého, ale při rozbalování si klučina vezme jen kompas a fixku a ten růžový balíček poté bude kolovat dál
a toto je už finální balíček

A já už musím pádit, abych všechno stihla:-). Určitě se pokusím nafotit i výzdobu, tak třeba zase příště.

Mějte fajn den. Kéž by to tak platilo v tyto dny i na Moravě.

6 Comments

 1. Helena Davidová

  Marcelko, doufám, že všechno dopadlo podle představ. Bára už slečna!
  Ty makronky jsem kupovala už několikrát, veliký úspěch 😀
  Posílám pozdravy, Helena

 2. Marcelko, krásně jsi mě zmátla:-) já myslela, že jsou to opravdové makronky:-D na ty se pořád chytám, ale ještě jsem se neodvážila. Dcera je miluje, však si jich na narozeniny poručila. Baru si jistě oslavu užila. Bylo krásně.

  • M.

   Dekuji, Hani, ano , bylo to fajn. Makronky bych take rada umela pect, ale netroufam si na ne. Hezke dny. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )