Dovolená 3 – Jižní Čechy

Poslední dovolená je už pár dní za námi a já se konečně dostávám k sepsání pár vzpomínek.

Začali jsme ji v jižních Čechách na chatě rodiny mého švagra. Nebyli jsme zde prvně, je tam moc pěkně. Cílili jsme na víkend, kdy se tam konala tradiční Benátská noc.

Děti si užili koupání, loď, večer se nazdobilo molo i lodě a vyrazilo na vodu, kam se sjedou i lodě okolních chatařů, jsou moc pěkně osvětlené, obkrouží rybník a sejdou se u hlavní pláže, kde krásně vidí na závěrečný ohňostroj.

Následující den nás rodina sestry opustila a my se vydali na výlet. Pobývali jsme nedaleko Hluboké, cíl byl jasný.

Hluboká je nádherná. Překvapilo mě, že tam bylo poměrně málo turistů, když se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších památek u nás. My si dali okruh kuchyněmi, kde se ale nemohlo fotit. Pro děti to bylo časobě schůdné, kolem 30 minut, ale myslím, že to bylo i zajímavé. Všechno vybavení bylo dobové, velmi pokroková kuchyně rozdělena na tři části: teplá, studená, cukrárna, navíc v anglickém stylu:-).

Bylo to příjemně strávené odpoledne. Druhý den jsme chatu opustili a vydali se směr Třeboň, kde jsme strávili 5 dnů. Ubytovali jsme se v Apartmánech na Špejcharu v obci Stříbřec. Musím říct, že jsme na všechny ubytování měli štěstí, vybírali jsme na Amazing Places.

Prostor to byl velkorysý, měli jsme polovinu budovy pro sebe, takže přízemí, 1. patro, 2. patro. Schodů milion, pro rodiny s maličkými dětmi bych to nedoporučovala, i když naši sousedi malé děti měli, ale pro nás to bylo v pohodě, jen trochu tréninku navíc:-), vybavení bylo do detailu promyšlené, majitelka velmi milá, nic nám tam nechybělo. Hezké prostředí vesničky Stříbřec, kde se apartmány nachází, jen podtrhlo líbivou atmosféra místa, vlastně celého pobytu. Třeboňsko je láska, byla jsem zde prvně, ráda bych se sem příští rok vrátila s kolem, protože ty jsme letos museli vypustit a mě to moc mrzelo.
Krajina rybníků, úzkých cest lemovaných duby, nádherné přírody a mnoha turistických skvostů mi učarovala. Sem se prostě musím vrátit.

A příště vám ukážu místa, kam jsme během těch pár dnů zde zavítali.

Pěkný den.

2 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, parádní dovolená! navštívili jste moc krásná místa. Hluboká nás čeká na podzim, moc se těším, že v galerii stihnu Pištěkovu výstavu.
    Měj hezké dny, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )