Dny babího léta

Hezké odpoledne.

Tyhle slunné dny jsou naprosto dokonalé a bezvadně dobíjí pozitivní energií. Snažíme si je užívat po všech těch dnech v zajetí nemocí. Lepší počasí na prodloužený víkend jsme si nemohli přát.

Začali jsme u mých rodičů, kde jsme si nenechali ujít houbaření. Les je prostě dokonalé místo a je mi tam nádherně. Dokonce nejen mně, ale i dětem. Honzík byl nadšený, že nacházel houby sám a žadonil, že by rád do lesa i odpoledne:-).

Navštívili jsme hřbitov, kde jsem si uvědomila, že bychom tam měli zřejmě častěji, aby se děti naučily lépe, jak se tam chovat: neběhat, nekřičet, nelézt na hroby, nesnažit si vzít porcelánové andělíčky z hrobů, opravdu tam nejsou na hraní, nehoupat se na obřím ostnatém řetězu, i když na to přišly záhy samy:-), no prostě že hřbitov není bludiště na hraní, i když tak očima dětí jistě vnímáno je, ale že jde naopak o místo důstojné.  Na druhé straně, líbí se jim tam a chodí tam rády. Beru to jako pozitivum a vím, že časem se budou chovat vhodně. Do té doby bude i návštěva hřbitova adrenalinovou událostí, alespoň pro mě.

Dnes jsme vyrazili na Zámek Stránov kousek od nás. Pořádali tu Svatováclavské slavnosti s atrakcemi pro děti. V zámecké kavárně jsme si dali dobrou kávu, ochutnali jsme výborné jídlo a děti si vyhrály v okolí – stačily jim kaštany a přilehlý park.

Foťák jsem bohužel s sebou neměla, tak pár fotek od nás s nádechem podzimu.

 

 

 

 

 

 

Hezké dny.

12 Comments

 1. Tento prodloužený víkend nám opravdu babí léto ukázalo, co dovede, v plné kráse. Taky sisi to užíváme.
  A tvé podzimní dekorace jsou jako obvykle dokonalé. Moc se mi líbí hlavně mistička s kaštany a samozřejmě vřes.
  Hezký zbytek víkendu

 2. Vzdycky kdyz vidim ty tve siskove zavesy, rikam si, jak si je musim udelat taky. Preci jen Roza je docela sberatelka tak zaklad uz mame 🙂

 3. Zrovna dneska jsme sbírali kaštany na sušení pro zvířata a příjemně nás překvapilo, kolik bylo v aleji dětí. Že se i v dnešní době mobilů a internetů pořád umí zabavit shazováním kaštanů ze stromu. :))
  A miluju vřes!

  • M.

   I ja ještě planuji se ke kastanum tady na blogu vrátit:-). No a vres na podzim nesmí chybet:-). M.

 4. Taky teď dobíjím, sluníčko opravdu dělá zázraky. Kaštan ještě nemáme ani jeden, nechápu, jak se nám to mohlo stát :-)) Marci, máš moc hezkou podzimní výzdobu 😉 Krásné dny D.

 5. Helena

  Marcelko, já jsem sice užívala plné léto, ale ten váš zní skvěle. Houby, to je radost, les, pohoda, někdy až vášeň :o) Hřbitov – to děti časem dají, jen je nepřestávejte brát sebou a Stránov, to je moje srdeční záležitost.
  Pa, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )