DIY obrazy

…možná jedno z mých posledních DIY tohoto léta. I když u mě člověk nikdy neví, chodí to dost spontánně.

Tentokrát mě napadlo udělat si DIY obrazy. Plakátů mám dost, vystačila bych si s nimi, kdybych toužila jen po změně, ale mě samozřejmě láká i ten proces a fakt, že nevím, jak to dopadne a zda vůbec. Tak tomu bylo alespoň u tohoto projektu, protože postup jsem nikde neokoukala:-). Když se někde nechám inspirovat, tuším, jak by to mohlo a mělo dopadnout, tady jsem představu měla, ale jistotu určitě ne.

Takže jak jsem postupovala.

Připravila jsem si plátno, spárovací hmotu Knauf, vodu, rukavici, nádobu na smíchání hmoty s vodou, barvu a karton s nůžkami.

Nejdříve jsem z kartonu vystřihla tvar, který jsem plánovala na obraz obtisknout. Líbí se mi, že je to děsně variabilní, napadá mě hned několik různých variant, ale kam to pak dávat, že:-)?

Připravila jsem si spárovací hmotu dle návodu na balení a ručně nanesla na plátno. Nešlo mi o hladkou plochu, naopak, chtěla jsem ji trochu reliéfní a o to se tahy rukou spolehlivě postarají. Poté jsem natřela karton z jedné strany barvou, já černou, protože mi zbyla z malování Barčina pokoje, ale i zde vidím prostor pro improvizaci a variabilitu, karton jsem obtiskla na plátno a jemně na několika místech přitlačila. Použila jsem různé velikosti jakýchsi oválů.

A tady je výsledek.

Mně nastal poslední týden dovolené, uteklo to FAKT děsně rychle.

Tak hezké dny.

Marcela

2 Comments

  1. Helena Davidová

    Asi se do toho nepustím, ale tvůj počin se mi moc líbí!
    Marcelko, měj hezký den. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )