Dárky z Bonami

V rámci spolupráce jsem si mohla opět vybrat nějaké produkty z obchodu bonami.cz.

Tentokrát jsem vyšla vstříc dětem, které si moc přály vaflovač. I já jsem o něm už nějakou dobu uvažovala. Myslím, že je to fajn zpestření na oslavy, snídaně, klidně i večeře. Tento výrobek je od německé značky WMF, od které máme i hrnce a jsou po více jak deseti letech jako nové.

Vaflovač jsem už několikrát vyzkoušela, na vaflích si u nás pochutnají všichni.

Recept:

50 g másla
250 ml mléka
1 vejce
30 g cukru
150 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva /případně jedlou sodu/
špetka soli
1 vanilkový cukr
citrónová kůra

Smíchejte postupně všechny ingredience, máslo nechte předem změknout, můžete k tomu použít i mikrovlnku:-), míchejte, dokud nedostanete kompaktní tekutou hmotu bez hrudek a můžete rovnou tvořit vafle. Příprava těsta je velmi snadná a rychlá, líbí se mi variabilita, kterou vafle nabízí. Určitě do budoucna vyzkouším i vafle na slano, kam se přidává do těsta sýr.

Vaflovač je rozehřátý během chvilky, i samotné pečení netrvá nijak dlouho. Byť se to nezdá, ale jde o velmi rychlou svačinu/večeři. Vafli lze snadno vyjmout, nepřychytí se díky vhodnému povrchu, i čištění vaflovače je naprosto bezproblémové jen s pomocí hadříku.

…z vaflovače vyndáte takové kytičky, které můžete rozdělit na menší části ve tvaru srdce…

…z dávky výše uděláte asi 4 takové kytičky, vafle jsou poměrně syté, toto množství pro naši rodinu postačí…

Nazdobit si je můžete dle libosti. Synovi chutnají jen s cukrem a skořicí, případně jahodami, Baru navíc ráda šlehačku, můžete je dozdobit čokoládou, kakaem, nutelou, marmeládou…určitě byste si dokázali poradit sami:-).

V balíčku připutovala i miska na fotce, je od značky Bloomingville, kterou mám obecně moc ráda. Dopřála jsem si takový jarní odstín růžové:-).

A v neposlední řadě mě potěšila i lněná utěrka značky Linen Tales z Lotyšska. Když jsem tam před dvěma lety byla na stáži, také jsem si jednu dovezla, je to moc fajn materiál.

Na strákách právě běží akce 15% sleva s kódem JAROVITEJ15, čas máte do 21. 3. Můžete vybírat z dekorací, různých spotřebičů, ale třeba i z kabelek:-).

A kdybyste měl někdo váš oblíbený recept na vafle, budu ráda:-).

Poklidný víkend.

2 Comments

  1. Helena Davidová

    Tak tohle je stroj, který se v rodině s dětmi jistě jen tak neomrzí. A popravdě – ochutnala bych taky :o)
    Marcelko, měj hezký večer, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )