Čokoládové muffiny

Dnešní post bude trochu jiný –  o sladkém.

Před několika lety jsem jako dárek od kamarádky dostala upečené muffiny v krásné krabičce. Řekla jsem si tehdy o recept a od té doby je sem tam upeču. Všem totiž moc chutnají. Nejsem jóóó pekařka, mám pár osvědčených receptů, které dokola opakuji. Tento je jeden z nich. Najdete ho také zde.

Moje verze je trochu upravená. Míchám hladkou mouku se žitnou nebo špaldovou, čokoládu používám zásadně pouze hořkou a množství čokolády na váze neřeším, jen od oka – jednu tabulku, kdyby bylo méně, klidně méně, nic se nestane, budou chutnat i tak. Cukr také jen od oka, spíš méně, a třtinový. Těsto je hustší, ale nebojte, i tak se povedou. Můžete péct ve speciální formě, ale i v papírových formičkách. Nejlépe chutnají, když jsou ještě trochu vlahé a čokoláda se příjemně roztéká a táhne:).

Variací muffinů je mnoho, třeba vás osloví právě tato.

DSC_0300

 

DSC_0303

 

DSC_0298

 

Pěkný víkendový den.

podpis_V1

4 Comments

  • M.

   Dekuji moc, Market. Ucim se, jsem na zacatku, Vase pochvala me moc tesi. Pekny den. Marcela

 1. Páni, ty vypadají tak dobře! Myslíte, že bychutnaly i mně, která nemá ráda kakaové a čokoládové věci? 😀 Hlavně tedy kakao…

  • M.

   Hmmm, tak to se bohuzel obavam, ze ne:-(, kakao je tam zasadni, ale je mnoho variant muffinu bez kakaa:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )