Cestou na Kost

V létě jsem měla v plánu s dětmi ještě několik výletů, ale nakonec z nich sešlo. Tuto neděli jsme vyrazili na jedno z těchto míst.

Zaparkovali jsme auto ve Střihomi u hospůdky, odkud jsme se vydali údolím Plakánek na hrad Kost. Je to velmi příjemná, nenáročná a pohodlná procházka. Počasí bylo víc než příznivé, i počet lidí byl menší, než jsem očekávala, asi tím, že jsme jeli v neděli odpoledne.

První tři fotky jsou pořízené pár metrů od parkoviště u pohádkové chaloupky. Jde o stavení Máchala z pohádky S čerty nejsou žerty. Bohužel není možné podívat se dovnitř, je to soukromý majetek. Prý před pár lety vyhořela, tak mě těší, že se podařilo ji vrátit do tohoto stavu. Je nádherná.

Poté jsme pokračovali dál údolím…

…až na hrad. K dispozici je několik okruhů, my jsme ale do interiéru nenahlédli.

Jen pár informací o hradu samotném:

Původně gotický hrad pochází ze 14. století. Za porevoluční rekonstrukci vděčíme rodu Kinských. V tomto roce byla dokončena několikaletá rekonstrukce podloží, hradeb a zdí. Jde o jeden z mála českých hradů, který stojí v údolí a ne na kopci. Obklopuje ho mnoho rybníků a to se mi právě moc líbilo.

U hradu je restaurace U Draka, kde mají velmi pestrou nabídku jídel připravovaných nejen na grilu. Byli jsme po obědě, tak bohužel nemůžu hodnotit, ale příště bych si tam nějaké to typické české jídl s chutí dala:-). Koukněte na popis výše:-).

Děti chtěly vafli, na kterou jsme čekali asi 45 minut. Ty prodávají kousek dál od hradu. Dobré byly, ale zkusili jsme jednou a stačí:-).

…pohled z jihozápadní strany…

Zpět jsme se vraceli stejnou cestou. V údolí ještě probíhají úpravy, takže nejsou přístupné všechny trasy. Tahle měla celkem asi 6 km, prostě ideál na odpolední procházku.

V Českéj ráji je nádherně, třeba se tam také vydáte:-).

Pěkné dny.

4 Comments

  1. To už je let, co jsem byla na Kosti… Myslím, že jsem nebyla tenkrát o moc starší, než je dneska tvůj syn :). Udělali jste si prima výlet.

  2. Helena Davidová

    Marcelko, na Kosti a u Kosti jsem byla několikrát, ale už dlouho mě láká procházka Plakánkem. Tam by mohl i Aaron 😀. Děkuji za krásné fotky a přeji příjemné dny. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )