Barunky pokoj

Je to pár týdnů, co jsme se s Baru pustily do úpravy jejího pokoje. Ze dne na den začala popírat dětství, touží být dospělá. Přišlo to na mě nějak moc brzy, je jí 9,5, ale vím, že to nezměním, obzvlášť pokud jde o naši Baru.

Má to i pozitivní stránku věci, Baru svolila a hlavně zásadně pomohla vytřídit hračky a vše, co už nepotřebovala/nechtěla. Přála si pokoj v černobílé. Dvě zdi jsou tedy černé, zbytek bílý. Nábytek v podstatě zůstal stejný, jen jsme koupili jednu šatní skříň a zrcadlo.

Vlastně jí trochu rozumím. I já měla své černobílé období a nemám s těmito barvami problém, i když na mě to přišlo o poznání později:-), už teď se děsím toho, jak budeme tu černou jednou přetírat:-).

Změnilo se i pár doplňků. Zůstal pouze černobílý koberec, růžový musel pryč. Povlečení s Pusheenem jsme vyměnili za antracitově šedé. Jde o stonewashed bavlnu z kolekce Bonami Selection. Najdete zde jednobarevné varianty, ale i se vzorem, moc se mi líbí florální motivy (tohle je nádhera kuk). Jak je uvedeno na stránkách Bonami, povlečení je hned po rozbalení příjemně měkké na omak. Zapínání je klasicky na knoflíky a dobrou zprávou určitě je, že jej seženete v rozměrech typických pro naše končiny.

…noční stolek už mám taky doma spoustu let, teď se hodil…

…ladily jsme i závěsy, tyhle jsou z naší ložnice, nám budu muset ušít nové, ale to bude na dýl, takže tam zatím máme staré Barčiny:-)…

…i závěs do šatny, momentálně tedy spíše manželova koutku, je jen provizorní z toho, co dům dal…

A tady pro porovnání malé před. Je to tedy již z procesu třídění, žádný styling:-).

Na druhé straně je pak stůl, který MUSÍ být vybaven všemožnou technikou:-). Židle je má kovidová, kdy jsem učila z domu, ale plánujeme pořídit lepší. Ostatní úložný prostor zůstal, není ho mnoho.

…odpolední sluníčko za okny výsledné fotky zbarvilo spíše do žluta, ale nenechte se zmýlit, pokoj je bílý:-)…

…tady opět před…

Celkovou dispozici měla pod palcem Baru, já bych to uspořádala jinak, ale respektujeme její názor. Je třeba ještě dodělat drobnosti, jako zrcadlo na zeď, lampičku nad postel a taky LED pásky, které si Baru moc přeje. Mně zatím vyhovuje, že je tam v podstatě pořád uklizeno, pokud opomenu oblečení na zemi a drobné nádobí všude možně:-). Bývalo mnohem hůř:-).

Doufám, že Baru bude ve svém dlouho spokojená. Je pravda, že už teď tam tráví spoustu času, tak snad ano.

Hezký den.

Marcela

8 Comments

 1. Marcelo, jsi hodná maminka – já bych asi s černou na zdech měla problém – právě kvůli tomu přemalovávání. Asi bych trvala na bílých zdech (my je ostatně máme doma všude) a černé bych volila spíš doplňky. Ale jinak se mi to moc líbí, mám černo bílou kombinaci moc ráda.

  • M.

   Rozumim, Stano, asi se u toho budu jednou rozcilovat, ale proto jsou to “jen” dve zdi:-). Hezky vecer. M.

 2. Pokojík vypadá moc dobře. Ale asi to bude fuška pak jednou přetřít tu černou stěnu. Kdysi to tak měli sousedovic hoši a změna barvy stěny nebyla jen tak :-). Pěkné dny! Hanka

 3. Helena Davidová

  Pokoj je krásný, jen se tady, asi stejně jako ty musím povzdechnout, jak rychle ty děti stárnou…
  Marcelko, měj příjemné dny, Helena

 4. Anonymous

  Tedaaaa kloubouk dolů holky, krásné, za mne je to parádní, Baru má vkus 👍

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )